Ana SayfaEtiketlerKara liste

kara liste

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankalar için en önemli konu kişilerin borçlarına sadık olasıdır. Bankalar kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını çeşitli veri depoları kullanarak kayıt etmekte ve takip etmektedir. Bunun dışında kredi borcunu veya kredi kartını borcunu belli bir süre ödemeyen müşterilerine kara liste gibi gruplara ayırarak sınıflandırmaktadır. Bu yazımızda kara listede bulunanların kredi çekme ihtimallerini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Borcunun Ödenememesi Halinde Borçluyu Bekleyen Durumlar!

Bankalardan alınan kredilerin ödenmesi kadar ödenmemesi de doğal bir durum. Çeşitli finansal sıkıntılar yüzünden kredi borcunun ödenmediğine rastlanmak mümkün. Bu yazımızda kredi çekmek isteyenlerin ek bilgi olarak bilmesi gerektiğini düşündüğümüz ve çeşitli finansal sıkıntılar yüzünden kredi borcunu ödemeyenleri bilgilendirmek amacıyla kredi borcunun ödenmemesi halinde kişileri bekleyen senaryoları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar kredi borçlarını ödemeyen müşterilerine çeşitli yaptırımlar uygular. Uygulanan yaptırımlardan biride kırmızı kalemdir. Bankalar borçlarını belirli bir süre ödemeyen müşterilerine bir nevi fişleyerek bazı bankacılık sektörü hizmetlerinden men edilmesini sağlarlar. Bu yazımızda kırmızı kalem yemiş kişiler için kırmızı kalem yiyenlerin banka kredisi kullanma durumunu inceledik. Ayrıtılar haberimizde.

Kredi Kullanmak İsteyenler Dikkat! Banka Sicili Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerini değerlendirirken kredi notu yanında kredi sicili veya banka sicili de diyebildiğimiz kıstası da göz önünde bulundurmaktadır. Kredi kullanmak isteyenler için hatta ve hatta kredi kartı almak için kredi sicili önem sarf etmektedir. Kredi sicili ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde

Esnafın Krediye Erişimine Kara Liste Engeli!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan yazılı açıklamada, devlet tarafından esnaflara ve KOBİ’lere sunulan kredi desteklerinin, bankaların “kara liste” uygulamasına takıldığını ifade etti.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Kredi notu düşük olanlarda kolaylıkla kredi çekebiliyor.

Sicil Affı Geldi, Kara Liste Geçmişte Kaldı!

Ülke genelinde pek çok kişiyi ilgilendiren kara liste artık geçmişte kaldı. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun ile af kapsamı açıklandı. Karşılıksız çek, senet ve kredi borcu yüzünden listede bulunanlar listeden çıkabilecekler.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi kartı veya kredi borcunu belli bir zaman boyunca ödemediği için kara listeye alınmış olanlar da çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanmak zorunda kalabilirler. Peki, kara listede bulunanlara kredi veren banka var mı?

2016 Yılı Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Borçlarını belli bir süre ödeyemeyen kişilerin ve şirketlerin kara listeye girmesiyle kredi kullanma ve kredi kartı alma yolları kapanıyor. Fakat son günlerde devletin düğmeye basması ile sicil affı yasalaştı ve kara listede olanların beyaz bir sayfa açma ihtimalleri doğdu. Peki, sicil affının kapsamı nedir?

Bankaların Kara Listesine Af Geliyor! Kara Liste Affı Kimleri Kapsıyor?

Bankalara ödenmesi gereken borçların zamanında ödenmemesi ya da eksik ödeme yapılması gibi durumlar sonrasında bankaların kara listesine giren esnafları rahatlatacak bir çalışma hazırlanıyor.

Kara Listedeki Esnafa Sicil Affı Geliyor

Merakla beklenen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında alınan kararlar Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Yıldırım, yaptığı açıklama sonrasında gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bir gazeteci kara listeye girdiği için kredi alamayan esnaflar olduğunu belirterek uygulamalarda tolerans sağlanıp sağlanmayacağını sordu. Bunun üzerine Başbakan Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye sözü devretti.