13 Aralık 2016 Dolar Fiyatları

13 Aralık 2016 Dolar Fiyatları

Bugün piyasada dolar 3.46 TL’nin aşağısında güne başladı. Euro ise 3.68 seviyesinde işlem görüyor. Piyasaların gözü yarınki FED toplantısından çıkacak olan faiz kararlarında.Bugün piyasada dolar 3.46 TL’nin aşağısında güne başladı. Euro ise 3.68 seviyesinde işlem görüyor. Piyasaların gözü yarınki FED toplantısından çıkacak olan faiz kararlarında. 

Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen hain terör saldırısı ve ekonomik daralma gösteren üçüncü çeyrekteki büyüme verileri sebebiyle yükselişe geçen dolar fiyatları, bugün tekrar düşüşte.

Bankalararası piyasada dolar 3.46’nın altında işlem görüyor. Euro ise 3.68 seviyesinde seyrine devam ediyor. Dolar dün 3.55 seviyesinde günü tamamlamıştı. Altının gram fiyatı ise bugün 129 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın da 212 TL’den işlem görüyor.

Uzmanların görüşüne göre dolar teknik olarak 3.5420’de direnç seviyesinde, 3.5000 ve 3.4770 düzeylerinde ise destek seviyesinde seyrediyor.

Piyasalar şu an Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (FED) yarınki toplantısında açıklanacak olan faiz artırım kararını merakla bekliyor. FED’in yıl içerisinde gerçekleştireceği son toplantıda 25 baz puanlık bir faiz artırımı yapacağı tahmin ediliyor.

Petrol fiyatları, Asya’da artan petrol talebi miktarı ve OPEC’in diğer petrol üreticileri ile yaptığı arz kısıtlamasına yönelik anlaşma sonrasında son 17 ayın zirve değerine ulaşmasının akabinde yükselişini tamamlayarak yatay seyrine devam ediyor.

Vadeli Brent petrol kontratlarında piyasaların dünkü kapanışından beri fazla bir fark yaşanmadı, kontratlar bugün 55.67 dolar seviyesinde işlem gördü. Vadeli Batı Teksas petrol kontratları ise bugün 52.73 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 dolar euro döviz altın petrol fed
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?