Ana SayfaEtiketlerDünya bankası

dünya bankası

Dünya Bankası Türkiye’nin Yüzde 4,5 Büyüyeceğini Açıkladı!

Dünya Bankası, Türkiye ekonomisine ilişkin beklentilerini revize etti. Düzenleme yukarı yönlü hareket ederken, Türkiye’den 2018 yılı için beklenen büyüme verisi yüzde 4,5 olarak açıklandı.

Dünya Bankası Türkiye’ye 600 Milyon Dolarlık Krediye Onay Verdi!

Dünya Bankası tarafından yedi yıl geri ödemesiz,2.25 yıl vadeli600 milyon dolarlık kredi onaylandı.

Türkiye Dünyayı 2’ye Katladı!

3 senede bir Dünya Bankası tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye, 15 yaş ve üzerindeki nüfusunun finansal kuruluşlardaki hesap sayısı ile tüm Dünya’yı 2’ye katladı.

Küresel Ekonomik Beklentiler Raporu Yayımlandı!

Dünya Bankası tarafından yayınlanan Küresel Ekonomik Beklentiler Raporu’nda, Türkiye’nin 2017 yıl sonu büyüme beklentisi yüzde 2,7 oranında yükseltildi!

Türkiye İçin Yüksek Enflasyon Büyük Risk!

Dünya Bankası’nın Türkiye Direktörü olan Johannes Zutt, Türkiye’nin 2017 yılı içerisinde elde ettiği büyüme başarılarını belirtirken, gelecek dönemler için sağlam bir şekilde makroekonomik politikalar için yapısal reformların gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Dünya Bankası Çin Ekonomisini Değerlendirdi! 2018’deki Büyüme Tahmini Sabit Tuttu!

Dünya Bankası, Çin'in 2017 yılındaki büyüme tahminini yükseltti.

Türkiye, Asya Kaplanları İle Aynı Ligde

Dünya Bankası Türkiye İstatistik Kurumu’nun büyüme oranlarını inceledi. İnceleme sonunca Dünya Bankasına göre; Gayr-ı Safi Yurtiçi Hasıla oranında büyüme oranı Türkiye’yi daha ileriye götürerek yatırım sınıflandırmasında Asya Kaplanları ile aynı düzeye eriştirdiğini belirtti.

Dünya Bankası Türkiye İçin 2017 Büyüme Beklentilerini Güncelledi

Dünya Bankası (TWB), Türkiye’ye ilişkin 2017 ve 2018 büyüme beklentilerini güncelledi.

Dünya Bankası Ülkemiz İçin Büyüme Tahminlerini Düşürdü!

Dünya Bankası, ülkemiz için daha önce yaptığı büyüme tahminlerini aşağıya çekti. Daha önce 2016 yılının haziran ayında yayımladığı raporla ülkemizin büyüme tahminlerini açıklayan Dünya Bankası, yeni yayımladığı raporda büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti.

Dünya Bankası BOTAŞ’a Finansman Desteğini Onaylandı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi için Dünya Bankası Türkiye’ye aktaracağı 400 milyon dolarlık krediye onay verdi. Dünya Bankası Türkiye yanı sıra Azerbaycan'a da 400 milyon dolarlık kredi verecek.

Dünya Bankası’ndan Türkiye Açıklaması

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Johannes Zutt, Türkiye’ye ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Zutt, Türkiye’nin gelir seviyelerini artırarak, yoksul sayısını düşürdüğünü, bunun önemli bir başarı olduğunu ifade etti.

Dünya Bankası Türkiye’nin 2016 Yılı Büyüme Tahminini Aşağı Çekti!

Dünya Bankası Türkiye hakkında daha önce yaptığı raporlamalarda, 2016 yılı için ülkemizin yüzde 3,5 büyüyeceğini ön görmüştü. Dünya Bankası tarafından son açıklanan raporda ise söz konusu büyüme tahmini aşağı çekildi. Kuruluş, bu yıl 3,5 olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiği ekonomik büyüme tahminini 3,1 olarak aşağı yönlü revize etti.