Ana SayfaEtiketlerGenel sağlık sigortası

genel sağlık sigortası

Genel Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Genel sağlık sigortası (GSS), herhangi bir kurum aracılığı ile sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden yararlanamasını sağlayan bir sigorta sistemidir. Bu sistemin...

Genel Sağlık Sigortası Nedir? Kimleri Kapsar?

Ailenizi Güvenceye Alın Düşünün ki ailenizden herhangi bir bireyde sağlık sorunu yaşadınız. O anda yaşadığınız sıkıntı hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar kötü bir süreç olacaktır. Bunu...

SGK Prim Borçları Siliniyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Genel Sağlık Sigortasına ilişkin açıklama yapıldı.

SGK Başkanı Canlı Yayında Açıkladı! Gelir Testi Kaldırıldı

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı canlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Açıklamaya göre GSS’de gelir testi zorunluluğu kaldırıldı.

Sigortasızlara GSS Müjdesi!

Genel Sağlık Sigortası hakkında yapılan son çalışmalara göre artık sigortasız olan kişilerinde bir anlamda 53 lira karşılığında prim ödeyerek hizmetlerden yararlanabilecekleri belirlendi.

Emeklilere Güzel Haber!

Genel Sağlık Sigortası indirimleri konusunda çalışmalar devam ederken konu hakkında emeklilere de bir müjde verildi.

Primlerde Gecikme Zamları Silindi!

Genel Sağlık Sigortası primlerinde istenen yüksek rakamlar yerini tek rakamlı sisteme bırakarak 53 liraya kadar düştü. Gecikme zamlarının silinmesi planlanıyor.

GSS Priminde İndirim! 53 Lirada Sabitlendi

Genel Sağlık Sigortası primlerinde indirime gidildi. İndirim sonrasında en düşük GSS primi 53 Lira oldu.

GSS Borçları Siliniyor! Son Başvuru 2 Ocak 2017

Gelir testi yaptırmayan ve borcu olan vatandaşa müjdeli haber! 2 Ocak 2017 tarihine kadar gelir testi yaptıranlar anaparayı gecikme zammı ve faiz olmadan 12 ayda ödeyecek. Çalışmayan vatandaşların ise borç bakiyeleri tamamen silinecek.

GSS Borcu Sildirmek İçin Son Başvuru Tarihi 2 Ocak!

Önceden gelir testi yaptırmamış olan vatandaşlar, 2 Ocak tarihine kadar gelir testi yaptırarak GSS prim borçlarını sildirebilirler. Gelir tespitine göre hanedeki kişi başına düşen gelir asgari maaşın 1/3’ünden az olan vatandaşların GSS prim borçları silinecek.