Ana SayfaEtiketlerGümrük ve ticaret bakanlığı

gümrük ve ticaret bakanlığı

Ekonomi İhracat ve İthalat Verilerine Kilitlendi!

Türkiye’nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği ihracat belli oldu. Buna göre ihracat yıllık yüzde 5,3 oranında artış kaydetti. Aynı dönemde ithalatın Türkiye’ye çıkardığı fatura 22 milyar 65 milyon doları buldu.

Bakanlık Çiftlikbank Raporunu Bitirdi! Geri Ödeme Yapılması İmkansız!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Çiftlikbank ile ilgili raporda sona gelindi.

KOBİ’lerin Rehin İşlemleri için Yönetmelik Değişti!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yönetmeliklerinde değişiklik yapıldı. Yeni yönetmelik kapsamında KOBİ’lerin taşınırları rehin edilebilecek. Rehin kaldırma süresi ise 3 iş gününden 15 iş gününe çıkartıldı.

Yemek Kartları ile İlgili Son Nokta Koyuldu!

Yemek kartı hizmeti sağlayan kuruluşlar tarafından anlaşmalı bulunduğu işletmeye uygulanacak olan en yüksek komisyon oranı belli oldu.

Kiracılar Dikkat! Emlak Komisyonunda Frene Basıldı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, emlakçıların yeni sınırlarını çizecek yönetmeliğin son şeklini verdi. Emlakçılar artık istedikleri oranda komisyon alamayacak. Taslak sektörün sınırlarını çizecek.

Yemek Kartlarında Yeni Yönetmeliğin Detayları Ortaya Çıktı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre yemek kartlarında indirim uygulamasına son verildi.

Karekodlu Çek Sistemine Benzer Bir Yapı Bono ve Senetlere Getirilecek!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ekonomide bonoların ve senetlerin daha itibarlı hale getirilebilmesi için çalışmalara devam ediyor. Karekodlu çek sistemine benzer bir sistem hazırlanıyor.

Yemek Kartı Boykotu Ertelendi! Bakanlık El Attı!

Yüksek komisyon oranları sebebiyle Türkiye genelinde lokantalar tarafından 27 Aralık tarihinde yemek kartlarına yönelik planlanan boykot ileri bir tarihe ertelenirken, komisyon oranlarının tekrar belirlenmesi adına Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın bünyesinde çalışma başlatıldı.

Tüketici Hakem Heyetlerinde Limit 6.000 TL’ye Çıkıyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüketici hakem heyetlerinin tekrardan düzenlemesi ile ilgili açıklama yaptı.

Vatandaş Gülecek, Emlakçılar Üzülecek!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile birlikte emlak sektörü için önemli çalışmalar devreye sokulacak. Alınan komisyon oranlarının düşürülmesi konusunda gerçekleştirilen çalışmalardan emlakçılar şikâyetçi!

Emlak Sektörüne Bakanlık Düzenlemesi!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan taslağa göre, taşınmaz ticaretinde hem aracılık, hem de danışmanlık hizmeti veren firmalar için önemli bir düzenleme devreye sokulacak.

Dış Ticaret Açığı Yüzde 85 Yükseldi!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı 2017 yılı Eylül ayı dış ticaret veri istatistiklerine göz atıldığında, Türkiye’nin bahsi geçen dönemde dış ticaret açığında yüzde 85’lik bir artış yaşanarak 5 milyar 873 milyon Dolar değerinden 8 milyar 135 milyon Dolar’a yükseldi.