KPSS Kaldırılacak mı? Sorusunu Bakan Mehmet Müezzinoğlu Yanıtladı

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekillerin birçok sorusunu yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu çok dikkat çekici bir soruyla karşılaştı. KPSS konularının yer aldığı dikkat çeken soruları yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, kamuda çalışanların güvencelerinin kaldırılması ve KPSS şartının memnur olmak için aranmaması gibi değişikliklerin yapılacağı haberlerinin gündemde çokluğu üzerine açıklama yaptı. 

Bakan Müezzinoğlundan Konuyla İlgili Yapılan Açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında sorulan en çarpıcı soru, kaldırılacak mı? Oldu. Şu an için KPSS sınavını kaldırmak gibi bir çalışma olmadığını, bu düşüncelerin şu an için gündemde olmadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, kamuda çalışan memurların bir daha görevden alınmayacakları için her türde suçu işleyebileceklerini üstü kapalı bir şekilde anlatmıştı. Bunun üzerine kamuda çalışan personelle ilgili çalışmalar artırıldı ve güvencelerinin kaldırılması amaçlandı. Ayrıca memurların görevden uzaklaştırılması ve ihraç edilmeleri ile ilgili süreç başlatılması ve bu sürecin  mahkemeye taşınması konusunda çalışmalar yürütüleceğini belirtti. Ayrıca memurların yaptıkları suçla ilgili görevlerinden hemen ihraç edilebilecekleri kaydedildi. Memur maaşlarının performanslarına göre tayin edilmesi de yürütülen çalışmalar arasında yer aldığı belirtildi. Bu konuyla alakalı birçok soruya yanıt veren Bakan Mehmet Müezzinoğlu memurların güvencelerinin kaldırılmasıyla ilgili sinyaller verdi. 

Şu Anda Böyle Bir Çalışma Yok!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada ” Önümüzdeki süreçte kamu çalışanları reformu çalışmalarının çalıştaylarını başlatıyoruz. Bu süreçte karşımıza ne çıkacak, onları değerlendireceğiz. Bu süreci kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşarak değerlendireceğiz. Şu an için herhangi bir çalışma başlamadı. Başladığı anda kamuoyuyla paylaşacağız. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...