Denizbank Yüzde 20 Devlet Katkılı Konut Hesabı

0

Devletin yeni düzenlemeleriyle birlikte ilk defa ev almak isteyenler için devlet desteği geliyor. Konut birikimlerinizi yaparken %20 devlet katkısından yararlanmak isteyenler, Denizbank Yüzde 20 Devlet Katkılı Konut Hesabı ile bunu gerçekleştirebilir.

Konut hesabı açtırmak için bazı şartları da karşılıyor olmanız gerekiyor. 7 Nisan 2015 itibirayle tamamı sizin adınıza kayıtlı bir konutunuz yoksa devlet katkılı konut hesabı açtırabilirsiniz. Ayrıca konut hesabı açtırmak için TC vatandaşı olmanız gereklidir.

Devlet katkılı konut hesabı açtırıp birikim yapanlar, devlet desteğinden faydalanabilmek için minimum 3 yıl birikim yapmalıdırlar.

Konut hesabı yalnızca TL cinsinden açılabilir. Aylık düzenli ödemelerinizde 263,95 TL ve 2.693,50 TL arasında ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. 3 aylık ödemelerdeyse bu tutarların 3 katı şeklinde ödemeler gerçekleştirirsiniz. Başlangıç olarak toplu para yatırmak isteyenler sadece hesap açılışında 31.674 TL kadar yatırabilirler.

Devlet katkılı konut hesabı birikimleriniz sonucunda alabileceğiniz devlet desteği şu şekildedir;

  • 36 aydan az olan ödemelerde herhangi bir devlet katkısı  olmaz.
  • 36 ve 47 ay arası  Birikim Tutarı x %15,  13.725,40 TL
  • 48 ve 59 ay arası  Birikim Tutarı x %15   14.781,20 TL
  • 60 ay ve üzeri        Birikim Tutarı x %20   15.837,00 TL
İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Konut hesabı açımlarınızda ortak hesap açılması söz konusu değildir. 18 yaşından küçükler içinse vasi ile işlem gerçekleştirilebilir. Bir yılda hesabınızdan iki kereden fazla hesap çekilememesi, konut ediniminden sonraki 6 ay içerisinde başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerektirdiği diğer şartları oluşturmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın