Ana SayfaSağlıkDomuz gribine yakalanan 2 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti

Domuz gribine yakalanan 2 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  2 Yaşında olan kız çocuğunda H1N1 virüsü tespit edilerek tedavi görmesi  için sevkinin yapıldığı Elazığ’da hayatını kaybettiği Tunceli Halk Sağlığı Müdürü Musa Şahin tarafından bildirdi.

  Şahin, gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında, ocak ayına girildiği günden bu zamana kadar 25 hastanın nefes alamama,soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, yüksek ateş şikayetleri ile Tunceli Devlet Hastanesi’ne başvuru yaptığını aktardı.

  Şahin, başvuruda bulunan 25 hastanın 19’undan H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle kan numunesi alınarak Erzurum Halk Sağlığı Bölge Laboratuvarına gönderilmiş olduğunu ve  yapılan tetkiklerden sonra  11 hasta için pozitif sonuçlara varılmış olduğunu “Pozitif yönde tetkikleri sonuçlanan 11 hastamızdan 9’u sıhhatlerine kavuşarak taburcu oldular. 2 yaşındaki küçük kızımız sevk edilmiş olduğu Elazığ’da hayatını kaybetti. Bir hastamızın ise halen Tunceli Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilmektedir’’ ifadelerine yer verdi.

  “Risk taşıyan guruplar mutlak suretle grip aşısı yaptırmaları gerekli”

   Tunceli Devlet Hastanesi’ne şuan için hasta başvurularının sürdüğünü aktaran Şahin,  “Burada  şeker,kalp, tansiyon rahatsızlığı, gibi kronikleşmiş hastalıkları bulunan ileri yaş ve özellikle 65 yaş üstü, hamileler ve toplu alanlarda çalışan, riskli alanlarda çalışan özellikle sağlık personeli görevini yürütenlerin mevsimsel olarak gelen grip aşılarını yaptırmalarını önermekteyiz. Bunun özellikle bağışıklık sistemi koruyucu noktasında ciddi bir katkısı olduğu için grip aşılarını yaptırmaları gerekir.” ifadelerine yer verdi.

   Şahin, bu virüs açısından şuan için Tunceli’de endişe duyulacak derecede bir durumun olmadığının altını çizerek,  gerekli olan tüm önlemlerin alınmış olduğunu sözlerine ekledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.