Ana SayfaBankacılıkMortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar!

Mortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar!

Mortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar! Mortgage Kredisi Kullanabilmek İçin Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar! Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Mortgage Kredisi Kullanabilmek İçin Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar!

Dünyayı kasıp kavuran orta sınıfın ev hayallerini gerçekleştiren ve konut sahibi olmak isteyenleri kira öder gibi konut sahibi yapan Mortgage kredisi en çok kullanılan konut kredisi çeşitleri arasında yer alıyor. Alınmak istenen konutun teminat olarak ipotek edilmesi üzerine kurulu olan Mortgage kredisini almak isteyenleri bankalar bazı şartlar doğrultusunda inceliyor. Bu şartlar kısaca kişinin kredi özgeçmişi, kişinin toplam geliri, peşinat, taşınmaz malın özellikleri olarak sayılabilir.

Mortgage kredisi kapsamında bankalar ilk önce krediyi kullanmak isteyen tüketicinin kredi özgeçmişi ile ilgileniyor. Kişinin kredi özgeçmişi tüm kredilerde önemli olmakla birlikte Mortgage kredisinde daha önemli bir yer tutuyor. Çünkü Mortgage kredisi diğer kredi türlerine göre daha uzun vadeli ve daha yüksek tutarlı oluyor.

Mortgage kredisi kapsamında bankaların baktığı diğer bir özellik ise kişinin toplam geliri olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi Mortgage kredisi yüksek tutarlı ve uzun vadeli olduğu için bankalar kişilerin devamlı bir geliri olması ile yakından ilgileniyorlar. Kişinin geliri ne kadar yüksek olursa ve kişi uzun zamandır gelir sahibi ise Mortgage kredisi kullanma ihtimali o denli artıyor.

Bankaların Mortgage kredisi vereceği kişilerde aradığı şartlardan birisi de peşinattır. Fakat şunu söylemeliyiz ki tüm Mortgage kredilerinde ve tüm müşterilerden peşinat istenmemektedir. Sadece bankalar bazı durumlarda peşinat isteyebiliyorlar.

Bankalar için en önemli Mortgage kredisi şartlarından biriside alınan ve ipotek edilen taşınmaz malın özellikleridir. Bankalar ekspertiz raporu ile taşınmazı değerlendirmektedir. Genel olarak bankalar tadilat masrafı fazla olan ve piyasa değeri düşük olan taşınmaz alımlarına kredi vermezler.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.