Advert Advert Advert

Mortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar

Mortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar
Mortgage Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar -

Bırakın Türkiye’yi dünyada büyük ilgi gören ve hatta 2008 krizin nedenleri arasında yer alan Mortgage kredisi çoğu konut sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu bir kredi türü olarak karşımıza çıkıyor. Her kredide olduğu gibi Mortgage kredisi içinde bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu yazımızda Mortgage kredi kullanmak isteyenler için Mortgage kredisi kullanabilmek için gerekli şartları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Mortgage Kredisi Kullanabilmek İçin Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar

Dünyayı kasıp kavuran orta sınıfın ev hayallerini gerçekleştiren ve konut sahibi olmak isteyenleri kira öder gibi konut sahibi yapan Mortgage kredisi en çok kullanılan konut kredisi çeşitleri arasında yer alıyor. Alınmak istenen konutun teminat olarak ipotek edilmesi üzerine kurulu olan Mortgage kredisini almak isteyenleri bankalar bazı şartlar doğrultusunda inceliyor. Bu şartlar kısaca kişinin kredi özgeçmişi, kişinin toplam geliri, peşinat, taşınmaz malın özellikleri olarak sayılabilir.

Mortgage kredisi kapsamında bankalar ilk önce krediyi kullanmak isteyen tüketicinin kredi özgeçmişi ile ilgileniyor. Kişinin kredi özgeçmişi tüm kredilerde önemli olmakla birlikte Mortgage kredisinde daha önemli bir yer tutuyor. Çünkü Mortgage kredisi diğer kredi türlerine göre daha uzun vadeli ve daha yüksek tutarlı oluyor.

Mortgage kredisi kapsamında bankaların baktığı diğer bir özellik ise kişinin toplam geliri olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi Mortgage kredisi yüksek tutarlı ve uzun vadeli olduğu için bankalar kişilerin devamlı bir geliri olması ile yakından ilgileniyorlar. Kişinin geliri ne kadar yüksek olursa ve kişi uzun zamandır gelir sahibi ise Mortgage kredisi kullanma ihtimali o denli artıyor.

Bankaların Mortgage kredisi vereceği kişilerde aradığı şartlardan birisi de peşinattır. Fakat şunu söylemeliyiz ki tüm Mortgage kredilerinde ve tüm müşterilerden peşinat istenmemektedir. Sadece bankalar bazı durumlarda peşinat isteyebiliyorlar.

Bankalar için en önemli Mortgage kredisi şartlarından biriside alınan ve ipotek edilen taşınmaz malın özellikleridir. Bankalar ekspertiz raporu ile taşınmazı değerlendirmektedir. Genel olarak bankalar tadilat masrafı fazla olan ve piyasa değeri düşük olan taşınmaz alımlarına kredi vermezler.  

 

Mortgage kredisi mortgage kredisi çekebilmek için gerekli şartlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!