Ana SayfaKOBİKOBİ Kredileri Nelerdir? Esnaf Kredisi Nedir?

KOBİ Kredileri Nelerdir? Esnaf Kredisi Nedir?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Orta veya küçük ölçekli şirketlerin dostu olan ve her alanda tüm kolaylığı onlara sunan Yapı Kredi KOBİ ailesine, sağlamış olduğu fırsatları görünce çok şaşıracaksınız. Çünkü düşük faiz oranları ile vermiş olduğu krediler sizleri de işyeri sahibi yapacaktır. İş yerinizde uzun zamandır yapmayı planladığınız değişiklikler olabilir ve nakit konusunda kendinize güvenmiyor olabilirsiniz hemen en yakın Yapı Kredi şubesine gelerek anında onay alıp nakit ihtiyacınızı giderebilir ve hayalinizdeki işletmeye sahip olabilirsiniz.  İşte KOBİ ailesine sunulan KOBİ Kredileri şunlardır:

  Esnaf Kredisi: Esnaf kredisi orta ve küçük sermayeli işletmelere sunulmuş olan ve ihtiyaçlarını karşılamaları için verilen bir kredidir. Yapı kredinin uygulamış olduğu geçerli teminatlar bünyesindeki  taksitler ise şu şekilde yer almaktadır. İsterseniz ayda bir  ödeme yapabilirsiniz, isterseniz, 3 ayda bir ödeme yaparsınız veya 6 ayda bir şeklinde devam etmektedir. Yada ilk 6 ay hiç ödeme yapmadan kredi sahibi olabilirsiniz.

  Makine Donanım Kredisi: Yapı Kredi müşterilerine ister sıfır isterse 2. el motorlu bir araç veya parçası alımında sağlamış olduğu kredi türüdür. Araçlarda meydana gelen herhangi bir sıkıntı durumunda yedek parça ihtiyacına kadar tüm motor alanında kredi vererek müşteri memnuniyetini en iyi şekilde tutan bankadır.  Bu ti seçenekte de esnaf kredisinde olduğu gibi 0,3,6 ay gibi şekillerde taksit fırsatları sunmaktadır.

  Turizm Kredisi: Turizm kredisinde adından da belli olduğu gibi sezonluk olan turizm sektörüne sağlanmış olan kredi türüdür. Bu şekilde başvurular yapıldığında sezonluk olarak değerlendirilip o şekilde işlem görecektir. Eşit taksitler halinde veya ilk 6 ay hiç ödeme yapmadan kredi sahibi olabilirsiniz.

  Sezona Hazırlık Kredisi: Yapı Kredi orta veya küçük ölçekli pansiyon otel gibi turizm sektöründe olan KOBİ ailesine turizm sezonu açılmadan sağlamış olduğu kredileri kapsamaktadır. İşlerindeki finansman giderleri karşılayarak daha verimli bir işletme olmalarını sağlamaktadır. Diğerlerinde olduğu gibi ödeme seçenekleri aynen geçerlidir.

  Kadın Girişimci Kredisi: Yalnızca kadınlara yönelik olan bu kredi türü %51 hisseli olan firmalarda da geçerlidir. Kadına iş olanakları sunarak onların daha iyi koşullarda yaşamasını sağlayan Yapı Kredi ilk olarak kadınları düşünüp yardımcı olmuştur.

  2B Arazi Kredisi: 2B arazileri ormanda arazisinden çıkarılmış hazineye devredilmiş araziler demektir. Bu tip durumlarda müşterilerimizin 2B arazilerine sahip olmalarını sağlamak için çıkan bir kredi türüdür.

  Taşıt Kredisi: İster ticari isterseniz binebileceğiniz araçlarınız için Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu bir kredidir.

  Taksi Kredisi: Taksi plakasına sahip olanların veya yeni ticari taksi sahibi olacaklara sağlanmış olan kredi türüdür.

  Franchising Kredisi: Yeni işyeri açmak veya var olan işyerinizi büyütmek istiyorsanız bu kredi türünden yararlanmanız gerekmektedir. Sağladığı düşük faiz oranları ile sizlerde kolayca işletme sahibi olacaksınız.

  Gayrinakdi Krediler: Dış ticaret ile uğraşan kişilerin veya yatırım finansmanı olarak   faydalanabileceği kredi türüdür. Düşük faiz ile hemen onay alarak işlemlerinizi kısa sürede halledeceksiniz.

  Diğer Nakit Krediler: İşletmenizin nakit ihtiyaçları doğrultusunda sizlere sunulan kredi çeşididir.

  Bütün bu KOBİ seçeneklerinde sizlerin daha iyi şekilde kalkınmanızı sağlamak için oluşturulmuş sistemdir. Hepsinde ödeme şekilleri aynıdır yani ilk ay ödemeli, 3 ay ödemeli, 6 ay ödemeli veya 6 ay hiç ödemeden gerçekleştirilen. Yapı Kredi sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için her geçen gün kendini geliştirmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...