Esnaflara yapılan kolaylıklar devam ederken yeni düzenlemeler sonrasında esnaf kartın geleceği açıklandı. 

Son dönemlerde esnafların işlerini büyütebilmeleri ve geliştirebilmeleri için çeşitli kolaylıkların sağlandığı görülmüştü. Bunun ardından kredi ve faiz desteği sağlandığı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra alışverişlerinde çeşitli indirimlerden ve kolaylıklardan yararlanmaları için esnaf kartın getirilmesine karar verildi. Esnaflara alışverişlerde kolaylık ve indirim sağlayacak olan esnaf kart sayesinde başta akaryakıt ve sonrasında tüm alanlarda olmak üzere çeşitli alışveriş kolaylıklarının sağlanacağı belirtildi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bir süredir üzerinde çalışma yaptıkları Esnaf Kartın yakın zamanda kullanıma sunulacağı hakkında bilgi verdi. 

Bendevi Palandöken Esnaf kartın kullanım alanları ve esnaflara sağlayacağı faydalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu kartın esnaflar tarafından hem ticari hem de bireysel alanlarda kullanılabileceğine dikkat çekti. En başta akaryakıt alımlarında bir indirim sağlanabileceği ifade edildi. Bunun ardından kişilerin hem kendileri hem de aileleri için giyim, konaklama gibi pek çok alanda alışveriş yaparken avantaj sağlayacakları ifade edildi. Esnaflar arasında yapılacak olan alışverişlerde de indirimler sağlanacak. Ülkede bulunan 2 milyonu aşkın esnaf ve 10 milyona varan aileleri düşünüldüğü zaman indirimlerden ve avantajlardan yararlanması beklenen Esnaf Kartın kullanım alanının son derece fazla olacağı düşünülüyor. 

Esnaflar için yapılan görüşmeler içerisinde bu ay ilk kez indirimli elektrik kullanacakları ortaya çıkmıştı. Bu süreç içerisinde 82 lirayı geçen elektrik faturalarının üzerinden indirim sağlanacağı öğrenildi. Yakın zamanda Esnaf Kartın kullanıma sunulacağı belirtildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.