Recep Akdağ Açıkladı!! Bütün Teşvikler için Tek Bir Bağlantı Sistemi Geliyor!

Recep Akdağ Açıkladı!! Bütün Teşvikler için Tek Bir Bağlantı Sistemi Geliyor!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bütün teşvik sistemleri ile ilgili şehirlerde tek bir bağlantı noktası olmasının önem taşıdığını, önümüzdeki dönemlerde bu projenin hayata geçirileceğini açıkladı.Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bütün teşvik sistemleri ile ilgili şehirlerde tek bir bağlantı noktası olmasının önem taşıdığını, önümüzdeki dönemlerde bu projenin hayata geçirileceğini açıkladı.

Recep Akdağ, Türkiye’deki yatırımların daha iyi hale getirilebilmesi için yapılacak yeni çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akdağ, yatırımların daha iyi bir hale getirilmesi için sistemdeki mevcut bürokrasinin aza indirileceğini, tüm teşvik mekanizmaları ile ilgili olarak her şehirde tek bir bağlantı noktası oluşturulması için çalışmalarının sürdüğünü, bu projenin yakın zamanda hayata geçirileceğini, böylece yatırımlar için başvuru yapacak olan kişilerin her kurumu ayrı ayrı dolaşmasına gerek olmayacağını, kişilerin işlerinin devlet tarafından takibinin yapılacağını, birçok yere başvuru yapılmasına da gerek kalmayacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye’nin Dünya Bankası’nın “2017 İş Yapma Kolaylığı” isimli sıralamasında 69. sırada bulunduğu ile ilgili bir soruya da ülkemizin daha iyi bir sıraya yükseleceğini, bunun ekonomideki güven ve hukukun işlevi ile ilgili olduğunu 2017 yılının yarısını geride bıraktığımızı, bu sene için bir garanti veremeyeceğini ancak 2018 ve2019 yıllarında Türkiye’nin bu sıralamada daha üst sıralara çıkacağını söyledi.

Akdağ, Türkiye’deki genç nüfusun bir yandan eğitimlerine devam ederken, bir yandan da pratik yapmasının ve bu konuda kendini geliştirmesinin önemli olduğunu, bunun yolunun da teorik eğitimlerin artırılmasından geçtiğini, bu konuyu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile görüştüklerini, OSB’ler ile alakalı meslek liselerinin sayısının artırılacağını da açıkladı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?