Ana SayfaEkonomiKatar Krizi Fırsata Çevirmeyi Başardı!

Katar Krizi Fırsata Çevirmeyi Başardı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Katar’da meydana gelen kriz ve pek çok ülkenin gerçekleştirmiş olduğu abluka son zamanlarda etkisini yitirmeye başladı. Katar Dışişleri Bakanı El Sani tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ortaya çıkan bu durumun son dönemlerde akıllıca bir şekilde fırsata dönüştürüldüğü belirtildi. 

Katar bir dönem boyunca ekonomik yönden çeşitli zorluklar yaşamış ve bazı ülkeler tarafından abluka altına alınmıştı. Birçok ülkenin sırt çevirmesinin ardından ekonomik sıkıntılar baş göstermiş durumun toparlanması için gerekli çalışmalar başlamıştı. Bu süreçte zor zamanlar yaşayan ülkenin son dönemlerde gözle görülür bir toparlanma içerisine girdiği öğrenildi. Ülkede yeni reformların yapılmaya başlandığı ve ekonomik açıdan yeni adımların atıldığı belirtildi. 

Ekonomik Abluka Başarısız Oldu

Katar Dışişleri Bakanı El Sani tarafından yapılan açıklamaların ardından Katar için uygulanan ekonomik ablukanın artık ülkeyi olumsuz etkilemekten çok uzak olduğu tespit edildi. Özellikle birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi büyük ülkeler tarafından uygulanan ekonomik ablukanın son bulduğu belirlendi. Artık ülke olarak alınan kararlar çerçevesinde ekonomik liberalleşmeye gidilmesinin uygun görüldüğü tespit edildi. Bu konuda yapılan açıklamalarda ABD Başkanı Donald Trump’a da bazı çağrıların yapıldığı belirtildi. Konuşarak ortaya çıkmış birtakım sorunların üstesinden gelinebileceği özellikle belirtildi. 

Gerçekleştirilen ablukanın ekonomiye bir dönem derinden zarar vermesine rağmen Suriye halkına karşı yapılan suçlara karşı çıkmaya devam edeceklerini ve bu konuda belirlenmiş politikalarında herhangi bir değişikliğe kesinlikle gidilmeyeceği ifade edildi. Ablukanın ortaya çıkarmış olduğu kötü izlerin yapılan çalışmalar sonrasında silindiği ve krizin adeta fırsata çevrildiği açıklandı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,207TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.