Ana SayfaEkonomiİngilizler Bedava Tatil Yapıp, Üstüne Bir de Para Alıyorlar!

İngilizler Bedava Tatil Yapıp, Üstüne Bir de Para Alıyorlar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizde bu sezon turizm sektörünün hareketli olması ve dünyanın birçok ülkesinden turistlerin ülkemize akın etmesi, sadece turizm sektöründe değil, birçok sektörde büyük bir sevinç yaşanmasına neden oldu. Ancak Türkiye’de uygun fiyatlara son derece güzel bir tatil yapan İngiliz turistler, konaklama ihtiyaçlarını karşıladıklara işletmelere dava açarak, konaklama ücretlerinin veya tesis ücretlerinin neredeyse iki katı kadar para alıyorlar. Bu sayede tatillerini bedava yapan İngilizler, ayrıca bir de üstüne para almış oluyor.

Süreç Nasıl İşliyor?

Asılsız olarak memnuniyetsizliklerini dile getiren İngiliz turistler, bu konuda İngiliz mahkemeleri aracılığıyla turizm işletmelerine dava açıyorlar. Yapılan anlaşmalar neticesinde ise bu gibi anlaşmazlık durumlarında İngiliz mahkemelerinin kararları dikkate alınıyor. Dava sonucu olarak tazminat ödemeye yükümlü olan işletmeler, bununla birlikte bir de mahkeme, avukat ve benzeri ücretleri de ödüyor. Hal böyle olunca Türk turizm firmaları büyük bir zarara uğruyor.

Davalarda Türk Mahkemeleri Esas Alınsın

Güney Ege Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı İsmail Yıldız, yapılacak olan tatil sözleşmeleri için “anlaşmazlık yaşanması durumunda Türkiye mahkemeleri yetkilidir” ibaresinin koyulması, sorunun çok daha kolay çözüme kavuşmasına yol açacağını belirtiyor. Öte yandan Yıldız, İngilizlerin bu konuda adeta bir çete gibi hareket ettiğini iddia ederken, İngiliz turistlerin gıda zehirlenmesi nedeniyle dava açtıklarını ve bu konuda anlaşmalı hastaneler ile işbirliği yaparak, ‘gıda zehirlenmesi adı altında’ belge aldıklarını dile getiriyor. Bu sayede yüksek tazminat bedelleri talep eden İngiliz turistler, tatillerini de ücretsiz bir şekilde yapabilme imkanı buluyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.