Bordum’da kurulacak olan şehrin anlaşması için her iki tarafında kendilerine 15 kişilik bir ekip yolladıklarını ifade eden Ali Ağaoğlu, söz konusu ekibin hem İstanbul’da hem de Bodrum’da Ağaoğlu İnşaat‘ın projelerini gezdiklerini ve bilgi aldıklarını aktardı. Çin’in tarihi İpek Yolu’nu canlandırmak için çeşitli yatırımlara atıldığını belirten Ali Ağaoğlu, Türkiye’nin de Çin’in devasa yatırımlarından kendisine pay çıkaracağını belirti. Bodrum’un, Çin için batıya açılacak olan bir kapı olduğunu belirten Ağaoğlu,  Çin’in İpek Yolu‘nun sonunu Bodrum’a dayandırmak istediğini söyledi.

“Bodrum’u Miami Yapma Peşindeyiz”

Bodrum’un en büyük arazisinde yapılacak olan çalışmanın, 12 milyon metrekarelik bir arazi olduğunu ifade eden Ali Ağaoğlu, bu projeyle dünyanın ilgisini çekmeyi planladıklarını ve kapsamlı bir turizm şehri kurmak için uğraştıklarını ifade etti. Söz konusu turizm şehri içerisinde oteller, golf sahaları, ticari alanlar, okullar, üniversite, villalar ve daha birçok yapının bulunacağını belirten Ağaoğlu, en ince ayrıntıya kadar plan yaptıklarını ve bu yatırım için yatırım ortaklarıyla birlikte gerekli olan her türlü adımı atacaklarını söyledi. Öte yandan Bodrum’u bir Cannes veya bir Miami’ye çevireceklerini belirten Ağaoğlu, yatırım ortaklarına bu konu hakkında bilgi aktardıklarını ifade etti.

İstanbul’daki Projeleri de Gezildi

Çinli yatırıcımlar, sadece Bordum’da değil, İstanbul’da Ali Ağaoğlu’na ait olan birçok projeyi de gezerek, Ali Ağaoğlu’ndan detayları aldılar. Bu projeler arasında özellikle Cadde 1453 projesini büyük bir beğeniyle karşılayan Çinliler, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi inşaatını da gezdiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.