Ana SayfaEkonomiPetrol Arama İzni Verildi. Çalışmalar Başladı!

Petrol Arama İzni Verildi. Çalışmalar Başladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Yer altı kaynakları bakımından çok zengin bir coğrafyaya sahip olmamızda dolayı, ülkemizin birçok bölgesinde çeşitli yer altı kaynaklarına ulaşılmaya çalışılıyor. Bu konuda birçok yer altı kaynağının olduğunu söylemek doğru olacakken, halen daha aralarında ulaşamadığımız yer altı kaynakları da bulunuyor. Bu yer altı kaynaklarının çıkarılması ve işlenmesi konusunda büyük bir destek sağlayan hükümet, özellikle petrol işletmeciliği konusunda bazı işleri kolaylaştırıyor. Bu konuya istinaden, geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Tekirdağ ve Kırklareli sınırları içerisinde kalan illerimiz içerisinde yapılan petrol işletmeciliği ruhsatı başvurusunun onaylandığı açıklandı. Konuya ilişkin ilanlın ise bugün itibari ile Resmi Gazete üzerinde yayınlandığı görüldü. Bu durum bölgede büyük bir hareketliliğe neden olurken, yerli halk ise böyle bir durumu olumlu bir şekilde karşıladı. Öte yandan çalışmaların ise önümüzdeki aylarda yapılmaya başlanması bekleniyor.

5 Yıllık Petrol Arama Ruhsatı

Petrol arama ve işletme faaliyetleri yürütmekte olan Türkiye Petrolleri, bölgede bu konuda ruhsat sahibi olan ilk firma oldu. Artık firmanın Tekirdağ ve Kırklareli sınırları içerisinde petrol arama faaliyetleri yürütmesi konusunda 5 yıllık izin sağlanacak. Öte yandan şirket, iş ve yatırım programı kapsamında, söz konusu ruhsat sahalarında yüzde 2 oranında yatırım teminatını 30 gün içerisinde genel müdürlüğe vermesi durumunda, 5 yıllık petrol arama ruhsatına sahip olabilecek. İlerleyen günlerde şirketin bu konuda daha kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.