Ana SayfaEkonomiEnflasyonun Bu Daha İyi Günleri!

Enflasyonun Bu Daha İyi Günleri!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özyeğin Üniversitesi’nde Öğretim görevlisi olan Gizem Öztok Altınsaç Türkiye’nin gidişatını ve enflasyonun bilinmeyen yönlerini açıkladı.

Özyeğin Üniversitesi’nde görev yapan öğretim üyesi enflasyonun hala iyi olduğunu ve daha kötüyü henüz görülmediğini söyledi. Altınsaç ayrıca yaptığı açıklamada enflasyonun TL ve Euro paritesinin detaylı bir şekilde incelendiğinde kurlar arasındaki geçişkenliğin yeniden gözle görülebilir olduğunu söyledi. Çekirdek kısma bakıldığında ise bu kısımda yükselme olduğunu söyleyen öğretim görevlisi Altınsaç, Eylül ayı verisinin bu aşamada etkili olmadığı, asıl önemli olanın ekim ayında elde edilecek verinin olduğunu söyledi. Ekim ayı enflasyon konusunda oldukça büyük bir öneme sahip. Bu nedenle de Ekim ayı kur geçişkenliği konusunda daha belirgin bir veri.

Enflasyon Verilerini Merkez Bankası Etkiliyor Ancak Tek Unsur Değil!

Euro ve TL paritesinin incelenmesinin sonucunda hala yüksek seviyelerde seyrettiğini söyleyen öğretim görevlisi, Ekim ayında yıllık bazda %12’nin üzerinin görülebileceğinden bahsetti. Öğretim görevlisi ayrıca enflasyonda yaşananın henüz en kötüsü olmadığını da dile getirdi. Enflasyonun sadece merkez bankasının hareketleriyle düşmeyeceğini söyleyen Altınsaç, bankanın gevşeme düşüncesinin enflasyonun mevcut durumu sebebiyle sorgulanabileceğinin de altını çizdi. Enflasyon konusunda Merkez Bankası’nın büyük bir etkisinin olduğu söyleyen öğretim görevlisi bu konuda tek unsurun merkez Bankası olmadığını söyledi.

Eylül ayının enflasyon oranının yarın açıklanması bekleniyor. Yapılan anketlere göre enflasyon Eylül ayında %11.25 civarında olacak.

Enflasyonun önümüzdeki dönemlerde kendini daha fazla hissettireceği muhakkak. Birçok şeye gelen zamlar da yaşanacak enflasyonun habercisi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.