Ana SayfaGündemKPSS Hazırlığı Kabus Olmasın!

KPSS Hazırlığı Kabus Olmasın!
K

-

KPSS telafisi yapılamayan sınavlardan biridir. Bu sebeple,  “1 aylık bir çalışma bana yeter “ mantığı ile hareket etmek kesinlikle yanlıştır. Planlı ve disiplinli bir biçimde, uzun dönemli bir çalışma yapılmadır. Pekala KPSS’ye ilk kez girecek bir şahıs bu sınava nasıl hazırlanmalıdır? İşte bazı ipuçları;

Kendinizi Tanımalısınız: Hazırlık döneminde yapılması gerekenlerin en başında kendimizi tanımak gelmektedir. “Hangi derste sıkıntım var, hangi derste başarılıyım, kaç saat çalışınca anlayabilmekteyim, hangi dersi çalışırken sorun yaşıyorum, hangi saat aralıklarında daha verimli çalışıyorum?” bu soruları kendinize sorun ve cevap bulmaya çalışın.

Ders Programı: Başarıların çok büyük bir bölümünü verimli ve düzenli bir program altında yattığı gerçeği bilinmekte olan bir şeydir. Fakat hazırladığınız ders programınızı büyük bir hevesle uygulayıp, programın 2.gününde aksaklıklar ile karşılaşmaya mı başlıyorsunuz? Cevap yine sizsiniz. Ders çalışmaya başlayın, mola verme ihtiyacı duyduğunuz anda veya yorulduğunuz anda bırakın. Derse başlama zamanını ve mola verdiğiniz zamanı not alın. Mola sürenizi hacirlemeyin. İsterseniz 1 saat isterseniz 2 saat mola verin. Çünkü kendinizi en iyi tanıyan kişi yine sizsiniz.

Verimsiz bir şekilde 5 saat ders çalışmak yerine, verimli olarak 1 yada 2 saat çalışmanız, size başarının kapılarını açacaktır. Gün içerisinde yeniden ders çalışmaya başladığınız süreyi ve verdiğiniz mola zamanlarını not edin. Sonrasında ise bu saatleri yarının izlencesi olarak ayarlayın. Siz de farkına varacaksınız ki artık daha verimli ders çalışma programı oluşturmuş olacaksınız.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Önceki İçerik1200 Lira Zammı Kaçırmayın
Sonraki İçerikYGS Soruları!

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol