Vali Açıkladı! Adana’da 5.000 Kişi İstihdam Edilecek!

0
vali-acikladi-adanada-5-000-kisi-istihdam-edilecek

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana’da uygulamaya alınacak olan tarla balıkçılığı sayesinde 5.000 kişiin istihdam edileceğini söyledi.

Tarla Balıkçılığı Projesinde Sona Gelindi

Adana’da hayata geçirilecek olan tarla balıkçılığı ile ilgili konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 5.000 kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi. Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlık ettiği toplantıda tarla balıkçılığı projesi detaylı olarak ele alındı. Düzenlenen toplantıda su ürünleri ve balıkçılık potansiyelinin oldukça büyük olduğu, Adana’nın Karataş ilçesinde yapılacak olan Tarla Balıkçılığı adlı projenin son aşamaya geldiği belirtilerek detaylar paylaşıldı.

Ekim Yapılamayan Tarlada Balık Yetişecek

Adana Valisi Yardımcısı Murat Sözen, Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Tekin, Proje Koordinatörü Can Kabaali ve Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz da katıldı. Vali Mahmut Demirtaş, projenin bitirilmesinden sonra tarla balıkçılığı yoluyla ekim yapılmayan arazilerde çupra, levrek ve karides yetiştiriciliği yapıldığını söyledi.

200 Milyon Dolarlık İhracat Yapılacak

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, şehirde kurulacak olan tarla balıkçılığı tesisinin Türkiye ve dünyanın en büyük Balık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konumunda olacağını, 2 bin kişisi nitelikli personel olmak üzere 5 bin kişinin proje kapsamında işe alınacağını, yaklaşık olarak 1 milyar 500 milyon lira tutarında ticaret hacminin oluşacağını, beklenen ihracat rakamının da 200 milyon dolar civarında olduğunu da söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş Proje Detaylarını Paylaştı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, düzenlenen toplantıda Adana’da son aşamaya gelinen ve kısa bir süre sonra hayata geçirilecek olan tarla balıkçılığı ile ilgili projede gelinen son durumun ayrıntılarını paylaştı. Mahmut Demirtaş, Adana’nın Karataş ilçesinde Adalı Mahallesi’nde kurulacak tesisin Adana’ya ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olması temennisinde de bulundu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın