Ana Sayfa Ekonomi Başbakan'dan Özel Teşvik Paketleri Duyurusu

Başbakan’dan Özel Teşvik Paketleri Duyurusu

-

Hükümet yeni düzenlemelerle birlikte terörün hedefi haline gelen bölgelere özel teşvik paketleri düzenliyor. Özellikle Cizre’de yaşanan olayların ardından zararların biraz da olsa karşılanmasına yönelik gelen düzenlemeler iş istihdamını da arttıracak.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerini hedef alan teşvik paketi, o bölgelere olan ilgiyi arttırmak amaçlanmaktadır. Yapılacak projeyle birlikte, araziden anahtar teslim fabrikaya kadar birçok imkan sağlayacak. Başbakandan özel teşvik paketi duyurusu doğrultusunda 1.4 milyarlık yatırım yapılacağı söylenmektedir. Özellikle terör örgütünün büyük zarar verdiği bölgelere – Cizre bunlardan bir tanesi- olan ilginin arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

Doğu-Güneydoğu’da Yeniden Kalkınma ve Ekonomik Gelişme Programı bölgede yeni bir hava estirecek. Teröre karşı gerçekleştirilebilecek ekonomik mücadele kapsamında Van, Kars, Diyarbakır, Şanlıurfa  gibi birçok il ilgi odayı haline getirilecek.

Bu illerde ve çevresinde, birçok destek ve yatırım gerçekleştirilecek. Yapılan planlamalarla birlikte, 22 ilin hızlı bir şekilde yapılandırılıp kalkındırılması planlanıyor.

Terörün verdiği zarar 10 milyar TL olarak belirtilirken bu zararın 3 yıl içerisinde kaldırılması hedefleniyor. Devletin düzenlediği bu teşvikle birlikte, işletmelerin çabaları önemli bir yer tutuyor. Devlet teşviği ile yatırım devletten işletme özelden sloganlarıyla devam edilen proje, 3-5 yıllık proje ve programlar içeriyor.

Gençlere birçok iş kapısı sağlanması yine hedeflenenler arasında yer almaktadır. Tekstilden tarım ürünlerine kadar, birçok alan için 5-10 yıllık alım garantisi söz konusu. Yüksek teknoloji ürünlere yapılacak devlet teşvikleri ise ayrı destekler uygulanacak durumlardandır. Ayrıca kullanılamaz olan konutlar için de yeni çalışmaların geldiği söylenebilir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,250BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler