Ana SayfaEkonomiBaşbakan'dan Özel Teşvik Paketleri Duyurusu

Başbakan’dan Özel Teşvik Paketleri Duyurusu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Hükümet yeni düzenlemelerle birlikte terörün hedefi haline gelen bölgelere özel teşvik paketleri düzenliyor. Özellikle Cizre’de yaşanan olayların ardından zararların biraz da olsa karşılanmasına yönelik gelen düzenlemeler iş istihdamını da arttıracak.

  Doğu ve Güneydoğu bölgelerini hedef alan teşvik paketi, o bölgelere olan ilgiyi arttırmak amaçlanmaktadır. Yapılacak projeyle birlikte, araziden anahtar teslim fabrikaya kadar birçok imkan sağlayacak. Başbakandan özel teşvik paketi duyurusu doğrultusunda 1.4 milyarlık yatırım yapılacağı söylenmektedir. Özellikle terör örgütünün büyük zarar verdiği bölgelere – Cizre bunlardan bir tanesi- olan ilginin arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

  Doğu-Güneydoğu’da Yeniden Kalkınma ve Ekonomik Gelişme Programı bölgede yeni bir hava estirecek. Teröre karşı gerçekleştirilebilecek ekonomik mücadele kapsamında Van, Kars, Diyarbakır, Şanlıurfa  gibi birçok il ilgi odayı haline getirilecek.

  Bu illerde ve çevresinde, birçok destek ve yatırım gerçekleştirilecek. Yapılan planlamalarla birlikte, 22 ilin hızlı bir şekilde yapılandırılıp kalkındırılması planlanıyor.

  Terörün verdiği zarar 10 milyar TL olarak belirtilirken bu zararın 3 yıl içerisinde kaldırılması hedefleniyor. Devletin düzenlediği bu teşvikle birlikte, işletmelerin çabaları önemli bir yer tutuyor. Devlet teşviği ile yatırım devletten işletme özelden sloganlarıyla devam edilen proje, 3-5 yıllık proje ve programlar içeriyor.

  Gençlere birçok iş kapısı sağlanması yine hedeflenenler arasında yer almaktadır. Tekstilden tarım ürünlerine kadar, birçok alan için 5-10 yıllık alım garantisi söz konusu. Yüksek teknoloji ürünlere yapılacak devlet teşvikleri ise ayrı destekler uygulanacak durumlardandır. Ayrıca kullanılamaz olan konutlar için de yeni çalışmaların geldiği söylenebilir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...