Ziraat Bankası’ndan Masrafsız İhtiyaç Kredisi Fırsatı

0

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi Fırsatı

İhtiyaç kredisi almak istediğinizde bankalar sizlerden çeşitli masrafları tahsil ederler. Bu masraflardan ilki kredi tahsis ücreti ikincisi ise sigortadır. Eğer 3 yıl vadeli bir ihtiyaç kredisi almak isterseniz 10 bin lira aldığınızda yaklaşık 250 lira masraf ödemek zorunda kalırsınız. Ancak Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde ne sigorta bedeli ne de kredi tahsis ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Çünkü bu kredi tamamen masrafsız olarak sizlere sunuluyor.

Ziraat Bankası tarafından sizlere sunulan bu kredinin vade seçeneklerine göz attığımızda kredi için 1 ay ile 36 ay arasında bir vade istenebildiğini görüyoruz. Bu vade seçeneği sayesinde esnek bir vade seçeneğini seçebilir buna göre ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisinin değişik bir özelliği daha var. Bu özellik sayesinde isterseniz aldığınız kredi için üç ayda bir ödeme yapabiliyorsunuz. 3 ayda bir ödeme yapabildiğiniz bu kredi için ek bir faiz ödemek zorunda da kalmıyorsunuz. Üstelik bu krediyi çekerek 3 ayda bir ödeme yapmak istediğinizi belirttikten sonra ilk ödemeniz de 3 ay sonra olacaktır.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi için sizden kefil istenmez, bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise yüzde 1,63’tür.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde kredi alarak 36 ay geri ödemek isterseniz ayda 389 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Bu 389 TL’lik taksitler sadece 10 bin lira kredi için geçerlidir. Kredi miktarını arttırdıktan sonra tekrar hesaplama yapmanız gerekiyor.

Kredi maliyet oranı düşük olan bu krediden 10 bin lira alarak 3 ayda bir ödeme yapmak isterseniz 12 kerede borcunuzu ödemeniz gerekir. Dolayısıyla bu durumda ayda 1190 lira ödemeniz gerekecek. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın