Odeabank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Odebank’tan Avantajlı Konut Kredisi Faiz Oranları

Odeabank konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen müşterileri için yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre kredi almak isteyen kişiler Odeabank tarafından belirlenen yeni kredi faiz oranlarıyla kredi alabilecekler. Belirlenen yeni kredi faiz oranı ise yüzde 1,03’tür. 

Odeabank konut kredisi kampanyasından faydalanmak istediğinizde herhangi bir şubeye gerekli bilgilerle başvuru yapmanız gerekiyor. Eğer gelir durumunuza göre istediğiniz miktarda kredi verilebiliyorsa gerekli işlemler başlatılıyor. Maksimum ne kadar kredi alabileceğinizi belirlemek için bir ekspertiz ekibi almak istediğiniz evi inceliyor. Daha sonra Odeabank evin değerinin yüzde yetmiş beşi kadar krediyi sizlere vermeyi vaat ediyor. 

Odeabank konut kredisi kampanyası için belirlenen vade seçeneklerinin en yükseği 120 aydır. Yani bu konut kredisi kampanyasından faydalanan kişiler en fazla 120 ay vadeli olarak konut kredisini alabilirler. 120 aydan daha düşük vade seçeneğiyle de kredi alabilirsiniz. Vadeyi düşürdüğünüzde krediye ait olan faiz oranı da değişiklik gösterecektir. 

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Odeabank konut kredisini almak için bankanın sizlerden istediği çeşitli masrafları ödemelisiniz. Bu masrafların başında ekspertiz ücreti geliyor. Ekspertiz ücretinin yanı sıra kredi için ödenmesi gereken masraflar ipotek tesis bedeli, hayat sigortası, konut sigortası gibi ücretlerdir. Bu ücretlerin tamamını kredinizi alırken peşin ödeyebilir ya da krediyi aldıktan sonra kredinin içinden kestirebilirsiniz. Bankadan 100 bin liralık bir kredi aldığınız zaman toplamda ödemeniz gereken kredi masrafı en az 1147 lira olacaktır.

Odeabank 100 bin lira konut kredisi alan kişiler 120 ay vade seçeneğini seçmeleri durumunda bankaya düzenli olarak ayda 1455 lira öderler. Toplamda 100 bin lira olarak alınan bir kredi için 10 yıl vadede 175 bin 819 lira ödenir. Bu da kredideki toplam kredi faiz miktarının 75 bin 819 lira olduğunu gösteriyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın