Şeker Finans Kiraya Son Konut Kredisi

0

Şekerbank Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olmak için gereken finansmana sahip değilseniz konut kredisi kampanyalarını değerlendirebilirsiniz. Ülkemizde bireysel bankacılık alanında faaliyet gösteren tüm bankalar konut kredisi veriyor. Konut kredisi veren bankalardan biri olan Şekerbank Kiraya Son Konut Kredisi kampanyası ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Bu kampanyadan faydalanarak kredi almak isteyen kişilerin gerekli belgelerle birlikte Şekerbank şubelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor. 

Şekerbank şubelerinden birine konut kredisi başvurusunda bulunacaksanız kimliğiniz, gelir belgeniz ve almak istediğiniz evin tapusu ile ilgili bankaya gitmeniz gerekiyor. Böylece başvurunuzu birkaç dakika içinde gerçekleştirebileceksiniz.
Şekerbank konut kredisi kampanyası için belirlenen güncel kredi faiz oranı yüzde 1,19’dur. Bu kredi faiz oranı sabit olsa da Şekerbank gerekli gördüğü takdirde bu faiz oranını değiştirebilir. Eğer detaylı bir hesaplama tablosu görmek istiyorsanız Şekerbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Şekerbank konut kredisi kampanyası için ekspertiz ücreti ödemeniz, hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Kredi için belirlenen ekspertiz ücreti için en az 560 lira ödeme yapmanız gerekir. Buna ek olarak 150 liralık ipotek tesis bedelini de bankaya ödemeniz gerekecektir. 

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Yıllık maliyet oranı yüzde 17,02 olarak belirlenen konut kredisi kampanyasında vade seçenekleri 1 ay ile 120 ay arasında değişiyor. Krediye başvururken talep ettiğiniz vade seçeneğini belirtmeniz gerekiyor. Daha sonra vade seçenekleri konusunda değiştirme işlemi yapamayabilirsiniz.

100 bin lira değerinde konut kredisi alan kişiler ayda 1569 lira ödeme yaparak Şekerbank konut kredisi borçlarını ödeyebilirler. 120 ay vadeyle ödenecek olan bu krediyi erken öderseniz banka tarafından bir cezaya çarptırılırsınız. Bunun için yüzde 1 ile 2 arasında değişen erken ödeme bedelini de Şekerbank sizlerden tahsil edecektir. 100 bin lira konut kredisi aldığınızda toplamda 189 bin 554 lira ödeme yaparak borcunuzu kapatabilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın