Kuveyttürk Konut Finansmanı

0

Kuveyttürk’ten Konut Finansmanı

Standart işleyişe sahip olan bankalar kredi verirken katılım bankaları faizsiz bankacılık ürünü olan finansmanlarla hareket eder. Yani herhangi bir katılım bankasını tercih ederek finansman satın aldığınızda faize bulaşmış, kredi çekmiş olmazsınız. Kuveyttürk Katılım Bankası konut sahibi olmak isteyenlere konut finansmanı veren bankalardan biridir. Kuveyttürk’ten konut finansmanı almak isterseniz Kuveyttürk resmi internet sitesinden ön başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyttürk aracılığıyla alabileceğiniz konut finansmanı için yüzde 1,09 kâr payı ödemeniz gerekir. Almış olduğunuz finansmana bu kâr payı oranı eklenir ve sizin için bir geri ödeme tablosu oluşturulur. Kuveyttürk sayesinde konut finansmanı alabilmek için önce yapmanız gereken şey almak istediğiniz evin tapusuyla başvuruda bulunmaktır. Bunu yaptıktan sonra ekspertiz ekibi evi inceler ve ev için ortalama bir değer belirler. Sizler de finansman başvurunuzu bu değer üzerinden yapabilirsiniz. Konut finansmanı en fazla evin yüzde 75’i kadar yapılabilir. Yani 100 bin lira değerinde bir ev almak isterseniz en fazla 75 bin lira konut finansmanı talep edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Kuveyttürk konut finansmanı kampanyası ile 100 bin liralık bir finansman almak istediğiniz zaman bankaya toplamda 1374 lira civarında masraf ödemeniz gerekir. Masrafı peşin olarak öderseniz krediniz tam olarak sizlere verilir. Masrafı ödemezseniz bu masraf tutarı size verilecek olan krediden düşülecektir.

100 bin liralık bir konut finansmanını Kuveyttürk Katılım Bankası aracılığıyla 120 ayda geri ödemek üzere aldığınızı varsayarsak bu finansman için ayda ödemeniz gereken ücret 1497 lira olacaktır. Bankaya toplamda 181 bin 113 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Bu toplam tutara ödemeniz gereken masraflar da dâhildir. Kuveyttürk Katılım Bankası’nın 100 bin liralık konut finansmanı için sizlerden alacağı kâr payı toplamı ise 79 bin 739 lira olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın