Odeabank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

0

Odeabank’tan Avantajlı Taşıt Kredisi Paketi

Araç sahibi olmak için kredi çekmeniz gerekiyorsa tercih edebileceğiniz bankalardan biri Odeabank’tır. Taşıt kredisi paketiyle tüketicilerin karşısına çıkan Odeabank bu krediyi müşterilerine yüzde 1,5 kredi faiz oranıyla veriyor. Odeabank taşıt kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler ilk başvuruları internet üzerinden yapabiliyorlar. Ancak bu krediye başvurduktan sonra olumlu bir cevap alırsanız başvurunuzu tamamlamak için şubeye uğramanız gerekiyor. Bu şekilde kredi başvurunuzu tamamlar ve paranızı alırsınız.

Odeabank taşıt kredisi kampanyasından faydalanırken bankaya almış olduğunuz kredi miktarı üzerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. 20 bin liralık bir taşıt kredisi alacağınızı varsayarsak bankaya ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti miktarı 105 lira olacaktır.

Kredi için ferdi kaza sigortası da yaptırmanız gerekiyor. 48 ay vadede bir kredi alırsanız bu sigorta için ödemeniz gereken prim miktarı 99 lira olacaktır. Yani almak istediğiniz taşıt kredisi 20 bin lira olduğunda bankaya toplamda 204 lira masraf ödersiniz. Bunun dışında banka sizlerden ek bir ücret talep etmiyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Yıllık maliyet oranı yüzde 24,2 olan Odeabank taşıt kredisi kampanyasından hem sıfır hem de 2. El araçlar için faydalanabiliyorsunuz. Ancak bunun için başvuruda aracın markası, modeli ve durumu hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. İkinci el taşıt kredisiyle sıfır araç taşıt kredisi kampanyası arasında kredi faiz oranı bakımından fark olabilir.

20 bin liralık bir Odeabank taşıt kredisi paketi aldığınızda almış olduğunuz bu kredi için bankadan 4 yıla kadar vade talep edebilirsiniz. Böylece 20 bin liralık krediyi geri öderken her ay bankaya 625 lira ödeme yapmanız gerekir. Bu şekilde 48 ay boyunca ödeme yaparak kredi borcunuzu bitirdiğinizde bankaya toplamda 30 bin 37 lira ödeme yapmış olursunuz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın