ABD’de Tarım Dışı İstihdam Arttı

Google Haberlere Abone Ol:

ABD Çalışma Bakanlığı’nın hazırladığı verilere göre ülkede Eylül ayında tarım dışı istihdam oranında artış yaşandığı tespit edildi. Açıklanan verilere göre tarım dışı istihdam Eylül ayında 156 bin arttı,işsizlik oranı ise yüzde 5 oldu. ABD Çalışma Bakanlığı açıkladıkları verilerde işsizlik oranının bekledinilen orandan yüksek olduğunu dile getirdi. Açıklanan verilere göre yüzde 5 olan işsizlik yüzde 4,9 olarak tahmin ediliyordu. İstihdam oranının ise 156 bin yerine 172 bin olacağı tahmin ediliyordu. 

Açıklanan verilere göre Amerika Birleşik Devleti’nde Eylül 2016’da tarım dışı istihdam beklenenden az miktarda gerçekleşirken işsizlik ise beklenenin üstünde bir oranda gerçekleşti. Açıklanan raporda ortalama saatlik kazançlar da açıklandı. Ortalama saatlik kazançların 2016 Eylül ayında aylık yüzde 0,2 ile düşüşe geçti ve beklenilen oranın altına geriledi. Beklentinin aylık yüzde 0,3 olduğu bildirildi. Yıllık bazın da yüzde 2,6 oranında olduğu bildirildi ve beklentiyle eşit olduğu açıklandı. 

ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı raporda bir önceki ayın istihdam verilerine göre artış yaşandı.151 bin olan istihdam eden kişi sayısı 167 bine yükseldi. Önceki iki ayın sonuçlarına göre tarım dışı istihdam oranında artış olduğu belirlendi. 2016 Eylül ayında işgücüne katılım oranında da artış yaşandı. Önceki ay içinde yüzde 62.8 olan işgücüne katılım oranı Eylül ayında yüzde 62.9’a yükseldi. 

ABD’de yaşaya işverenler Eylül ayında istihdamın devam edeceğini belirtti. Florida’daki Raymond James Financial’de şef ekonomist olan Scott Brown ise istihdam artışında çok az derecede bir yavaşlama olduğunu ve bunun önemsiz olduğunu belirtti. Yapılan araştırma sonrası açıklanan verilerle dolarda da yükselme görüldü. Eski değeri 3.0547 seviyesinde olan dolar 3.0398 değerine yükseldi. İstihdam sonuçlarının pisaya içinde etkili olacağını ve faiz oranlarını arttıracağı belirtiliyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...