Ana SayfaEkonomiİLBANK Terörden Etkilenen Bölgelere 8 Milyon Lira Destek Yaptı

İLBANK Terörden Etkilenen Bölgelere 8 Milyon Lira Destek Yaptı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre bakanlığa bağlı olan İller Bankasının (İLBANK) yeni yatırımlar yapacağı öğrenildi. Bu yatırımlarla birlikte yerel yönetimlerdeki ilçe ve köylerin ihtiyaçları karşılanmaya çalışılacak. Ayrıca şehirlerin daha modern bir yapıya bürünmesi ve şehir yaşamının kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalar yapılacak.  

  Bu yatırım projeleri dahilinde İLBANK’ın daha önce 2016 yılı içerisinde 6 milyar liralık kredi sunduğu ve 500 milyon liralık hibe gerçekleştirdiği açıklandı. Bu kredi ve hibelerle birlikte altyapı, üst yapı projeleri ile şehircilik sektörüne yönelik tam 150 farklı işin tamamlandığı belirtildi.  

  Terörden etkilenen merkezlere 8 milyon lira 

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre doğu ve güneydoğuda terörden etkilenen illere 8 milyon liralık nakit aktarımında bulunulduğu söylendi. Açıklamada şunlar yer aldı: ” Altyapı, üst yapı ve şehircilik sektöründe gerçekleştirdiği yatırımlarla illere en büyük desteği veren İLBANK doğu ve güney doğuda terörden zarar gören illerimize 8 milyon liralık destekte bulundu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesine, Şırnak’ın Silopi ilçesine, Cizre’ye , İdil ve merkez ilçelerine yapılan bu destekler ile bölgelerin içme suyu ve kanalizasyon sistemlerinde yenileme ve tamir çalışmaları yapılacak. ” 

  Açıklamada ayrıca İLBANK ile İslam Kalkınma Bankası arasında bir anlaşma yapıldığı belirtildi. 150 milyon liralık kredi anlaşması ile birlikte yerel yönetimlerin şehir içi ulaşım sistemlerinin daha iyi bir şekilde hizmet  vermesi için projelerin hayata geçirileceği söylendi. 

  Bu konu hakkında görüşlerini açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: ” İller Bankası’nın yerel yönetimlerimize sağlamış olduğu kredi ve hibeler bir çok sorunların çözülmesine vesile oldu. Bir çok il ve ilçelerimizdeki alt ve üst yapı sorunları giderildi. Yeni projeler hayata geçirildi. İller Bankamız her zaman olduğu gibi şehirlerimizin sorunlarına çözüm ve daha modern bir yapı hal almaları için çalışmalarını sürdürmeye hız kesmeden devam edecektir. ” dedi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.