HSBC Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

HSBC Bankasından Uygun Kredi Faiz Oranlarıyla Konut Kredisi

Son dönemde aldığı kararlarla ülkemizdeki şubelerinin sayısını azaltan HSBC kalan şubeleriyle tüketicilere hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle kredi paketleriyle dikkat çeken HSBC bankasının en avantajlı kredi paketlerinden birinin de konut kredisi olduğunu belirtebiliriz. Bu bankadan konut kredisi almak isterseniz herhangi bir banka şubesine gerekli belgelerle gitmeniz gerekiyor.

Konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler şunlardır: Kimlik belgesi, işyeri onaylı gelir belgesi, ikamet adresinin belli olduğu bir fatura, alınacak olan evin tapusu. Bu belgelerle size en yakın HSBC şubesine uğradığınızda kısa süre içinde başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu şubede öğrenebileceksiniz.

HSBC konut kredisi için belirlenen kredi faiz oranlarına baktığımızda 100 bin liralık 120 ay vadeli bir kredi için bu oranın yüzde 1,06 olduğunu görüyoruz. İstenen vade ve kredi miktarına bağlı olarak bu kredi faiz oranı değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ağustos)

Kefilsiz olarak sizlere sunulan bu ihtiyaç kredisi paketi evinizin değerinin yüzde 75’i için verilir. Yani 200 bin liralık bir ev için kredi çekmek istediğinizde HSBC’den alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 150 bin lira olabilir.

Krediyi almak için kredi tahsis ücreti, ipotek tesis bedeli, sigorta prim bedelleri ve ekspertiz ücreti için ödeyeceğiniz toplam miktar 1215 liradır. Bu miktar kredinin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

100 bin liralık HSBC konut kredisini 120 ay vadeli alan kimseler bankaya her ay 1476 lira civarında taksit ödemesi yaparlar. Bu şekilde toplamda 178 bin 411 liralık ödeme yapıldığında alınan kredinin borcu tamamen ödenmiş olunur.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın