Halkbank Hem Masrafsız Hem de Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veriyor

0

Halkbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi çekmek için Halkbank’ı tercih etmeniz durumunda hem standart kredi paketinden hem de masrafsız kredi paketinden faydalanabiliyorsunuz. İki farklı şekilde tüketicilere sunulan bu kredinin detaylarını incelediğimizde kredi faiz oranlarının değişken olduğunu görüyoruz. Zira masraf ödeyerek ihtiyaç kredisi alan kişiler bu krediyi daha düşük kredi faiz oranlarıyla alırken masraf ödemeden kredi alan kişiler daha yüksek kredi faiz oranıyla kredi çekmiş oluyor.

Halkbank standart ihtiyaç kredisi kampanyasına baktığımızda kredi faiz oranlarının 1,43 ile 1,49 olarak belirlendiğini görüyoruz. 1,43 kredi faiz oranı krediyi alırken kredi tahsis ücreti ödeyen kişiler için geçerlidir. Ancak krediyi alırken kredi masrafı ödemek istemeyen kişiler daha yüksek bir kredi faiz oranıyla kredi alabiliyorlar. Masrafsız kredi almak isteyenler için belirlenen kredi faiz oranı ise yüzde 1,49 olarak belirlenmiş.

Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyası için belirlenen vade seçenekleri 1 ile 36 ay arasında değişiyordu. Ancak yakın zamanda alınan kararla kredinin vade seçenekleri 48 aya kadar uzatıldı. Dolayısıyla Halkbank ihtiyaç kredisi paketlerinden herhangi birini almanız halinde bankadan 4 yıla kadar vade talep edebileceksiniz.

Masraflı Halkbank ihtiyaç kredisi alan kişiler 10 bin lira için 52,5 lira kredi tahsis ücretine ek olarak sigorta primlerini öderler. Masrafsız ihtiyaç kredisi alan kişiler ise sadece sigorta primlerini öderler.

35 yaşında bir erkek için belirlenen yıllık sigorta prim bedeli 30 liradır. Ancak bu prim tutarı hem kredi çeken kişinin cinsiyetine hem de yaşına göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla ne kadar prim ödemeniz gerektiğini kredi başvurusu esnasında Halkbank yetkililerinden öğrenebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın