Denizbank’tan Uzun Vadeli Konut Kredisi

Birçok banka konut kredisi veriyor olsa da bankaların genel olarak maksimum vade seçeneği 120 ayla sınırlı oluyor. Denizbank ise tüketicilere sunduğu konut kredisini 300 aya kadar vadeli olarak sunuyor. Bu durumda aldığınız krediyi 25 yıl vadeli olarak ödemiş oluyorsunuz. Denizbank’ın mevcut konut kredisinin faiz oranları kredinin durumuna göre değişebiliyor. Daha yüksek miktarlı bir krediyi daha uzun vadede aldığınızda sizin için belirlenen kredi faiz oranı da yükseliyor.

Denizbank’tan 300 ay vadeli olarak 100 bin lira konut kredisi alırsanız mevcut kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,19 oluyor. Bu kredi Denizbank Mortgage kredisi olarak geçiyor. Eğer başvuru yapmak için şubelere giderseniz Mortgage kredisinden faydalanmak istediğinizi yetkililere belirtebilirsiniz.

Denizbank konut kredisine başvuru yapmak için gerekli belgeleri de Denizbank şubesine sunmalısınız. Bu belgeler kimliğiniz, gelir belgeniz ve ikametgah belgesidir. İkametgah belgesi yerine adınıza düzenlenmiş bir faturayı da bankaya sunabilirsiniz.

Denizbank konut kredisi kampanyasının en dikkat çekici özelliği bu kredinin 300 aya kadar vadeli olarak sunulmasıdır. Bu bağlamda alınan kredi için minimum 1 ay vade olmak şartıyla 300 aya kadar vade talep edilebiliyor.

Denizbank konut kredisinin binde 5 oranında kredi tahsis ücreti masrafı bulunuyor. Bu da yaklaşık olarak 500 lira yapıyor, buna ek olarak ipotek tesis bedeli, konut sigortası bedeli ve ekspertiz ücretini de bankaya ödemeniz gerekiyor.

Denizbank Mortgage kredisi sayesinde 100 bin liralık bir kredi alarak bu krediyi 300 ayda ödemek istediğinizde bankaya her ay ödemeniz gereken miktar 1225 lira olacaktır. Bu şekilde bütün taksitleri ödediğinizde 367 bin 565 liralık toplam ödeme yapmış olur, borcunuzdan kurtulursunuz. Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 15,5’tir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.