Ana SayfaEkonomiTam 400 Bin Kişiye Ekmek Kapısı Açılıyor!

Tam 400 Bin Kişiye Ekmek Kapısı Açılıyor!
T

-

2017 yılı ile birlikte işsizlik oranında önemli bir etki sağlayacak yeni bir karar verildi. Farklı sektörler için gerekli olan 400 bin işçi alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor

Her geçen gün artan işsizlik sorununa çözüm bulmak için hükümet tarafından çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar doğrultusunda ortaya konulan istatistik verilerine göre 3 milyon 127 bin işsiz vatandaşın bulunduğu belirlendi. Her geçen gün bu kişilere bir yenisinin daha eklendiği göz önünde bulundurulduğu zaman hükümet tarafından işsizlik sorunu ile başa çıkabilmek adına her yıl 1.5 milyon kişiye istihdamın sağlanması gerekiyor. Her yıl yapılan çalışmalar sonrasında ortalama olarak 800 bin kişiye iş imkanı sağlanıyor ancak bu rakamların işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya yetmediği bildiriliyor.

İşsizlik sorunu ile mücadelenin sonuçlar vermesi ekonomiyi de etkiliyor. Son dönemlerde işsizlik ile başa çıkmak konusunda özel sektörün büyük gayret içerisine girdikleri belirlendi. 2017 yılı için hem hükümet hem de destek veren özel sektörün yeni alımlar gerçekleştirmek adına kolları sıvadığı öğrenildi. İş dünyasının 2017 yılında 2016 yılına göre daha etkili çözümler sunması bekleniyor. Gelecek yıl büyüme hedeflerinin birçok sektör için yüzde 10 civarında bulunması dikkat çekiyor. Bunun üzerine yapılan hesaplamalar doğrultusunda işe alım oranları açıklandı.

2017 yılında 3 sektör tarafından yapılan açıklamalara göre toplam 400 bin civarı kişinin iş sahibi olması bekleniyor. Bunun üzerine ekonomiye neredeyse doğrudan katkı sağlayan inşaat sektörünün büyüme hedefleri ile birlikte 300 bin kişiye  ekmek kapısı olmayı amaçladığı öğrenildi. İnşaat sektörü ile birlikte iç giyim ve gıda perakendesi alanlarında da 50’şer binden toplam 100 bin kişinin iş bulması hedefleniyor. Yeni yılda iş arayanların gözünün ve kulağının İŞKUR’da olması öneriliyor. Verilecek ilanların en doğru şekilde İŞKUR tarafından eşleştirilmesi bekleniyor. Her geçen gün gerekli bir sektör haline gelen çağrı merkezlerinde yeni açılacak olan iş yerleri ile birlikte 3 binin üzerinde personel alımının gerçekleştirilmesi de beklenenler arasında yer alıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol