Ana SayfaEkonomiFETÖ’nün Taşınmazlarından Devlet Hazinesine Tam 15 Milyar Türk Lirası Girdi Sağlandı!

FETÖ’nün Taşınmazlarından Devlet Hazinesine Tam 15 Milyar Türk Lirası Girdi Sağlandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizin ekonomisi büyük yara almıştı. Kredi derecelendirme kuruluşları darbe girişiminin hemen ardından ülke notumuzu aşağı yönlü revize etmiş, yabancı yatırımcı parasını ülkemizden çekmişti. Ekonomimizin karşılaştığı bu ağır tablo, FETÖ’nün el konulan mal varlıkları ile bir nebze olsun giderildi.

FETÖ’nün sahibi olduğu kuruluşların mal varlıklarına OHAL kapsamında el konularak, bu gayrimenkuller hazineye devredildi. El konulan şirketler ise TMSF’ye (Tasarruf Mevduatları Sigorta Fonu) devrolundu ve ihale ile satılarak gelirinin hazineye aktarılması planlanmaktadır. Ayrıca FETÖ’ye yönelik yapılan baskınlarda ele geçirilen nakit ve değerli kağıtlar da devlet hazinesine gelir olarak kaydedildi.

1.200’ü Aşkın Taşınmaza ve Yüklü Miktarda Nakit Paraya El Konuldu!

Bu süreçte FETÖ’ye ait olduğu düşünülen; rezidans, fabrika, apartman ve arsalar devlet hazinesine devredildi. Bu şekilde el konulan taşınmaz sayısı 1.200’ü geride bıraktı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından titizlikle yapılan incelemeler sonucunda el koymalar da sürüyor.

Maliye FETÖ’ye yapılan operasyonlar sonucu sadece taşınmazlara değil, söz konusu şirketlerin kasasından çıkan mevduata ve değerli kağıtlara da el koydu. Nakit, çek, senet her türlü değerli evrak hazineye devredildi. FETÖ’cü olduğu iddiasıyla baskın yapılan kuruluşların kasasından çıkan ve devlet tarafından el konulan nakit ve değerli kağıtların toplam meblağı ise 1 milyar lirayı buldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...