FETÖ’nün Taşınmazlarından Devlet Hazinesine Tam 15 Milyar Türk Lirası Girdi Sağlandı!

0

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizin ekonomisi büyük yara almıştı. Kredi derecelendirme kuruluşları darbe girişiminin hemen ardından ülke notumuzu aşağı yönlü revize etmiş, yabancı yatırımcı parasını ülkemizden çekmişti. Ekonomimizin karşılaştığı bu ağır tablo, FETÖ’nün el konulan mal varlıkları ile bir nebze olsun giderildi.

FETÖ’nün sahibi olduğu kuruluşların mal varlıklarına OHAL kapsamında el konularak, bu gayrimenkuller hazineye devredildi. El konulan şirketler ise TMSF’ye (Tasarruf Mevduatları Sigorta Fonu) devrolundu ve ihale ile satılarak gelirinin hazineye aktarılması planlanmaktadır. Ayrıca FETÖ’ye yönelik yapılan baskınlarda ele geçirilen nakit ve değerli kağıtlar da devlet hazinesine gelir olarak kaydedildi.

1.200’ü Aşkın Taşınmaza ve Yüklü Miktarda Nakit Paraya El Konuldu!

Bu süreçte FETÖ’ye ait olduğu düşünülen; rezidans, fabrika, apartman ve arsalar devlet hazinesine devredildi. Bu şekilde el konulan taşınmaz sayısı 1.200’ü geride bıraktı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından titizlikle yapılan incelemeler sonucunda el koymalar da sürüyor.

Maliye FETÖ’ye yapılan operasyonlar sonucu sadece taşınmazlara değil, söz konusu şirketlerin kasasından çıkan mevduata ve değerli kağıtlara da el koydu. Nakit, çek, senet her türlü değerli evrak hazineye devredildi. FETÖ’cü olduğu iddiasıyla baskın yapılan kuruluşların kasasından çıkan ve devlet tarafından el konulan nakit ve değerli kağıtların toplam meblağı ise 1 milyar lirayı buldu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın