Advert Advert Advert

Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden TBMM' ye '4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin' Dilekçesi!

Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden TBMM' ye '4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin' Dilekçesi!
Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden TBMM' ye '4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin' Dilekçesi! -

Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri bu sene uygulanmaya başlanan 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesine vazgeçilmesini istiyor. Yüzlerce dilekçe yazan öğrenciler, konuyla ilgili alınan karardan vazgeçilmesi konusunda hemfikir.

Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri öğrenim başladıktan sonra 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor uygulaması,büyük tepkilere yol açtı. Konuyla ilgili çok sayıda öğrencilerin yaptığı açıklamada, bu uygulamanın kaldırılması gerektiği istendi. 

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin

4 yanlışın 1 doğruyu götürmesiyle ilgili Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden tepki yağıyor. Yüzlerce öğrenci TBMM' ye dilekçe yazarak bu uygulamanın kaldırılmasını istediler. Dilekçe yazan öğrencilerden İbrahim Akyüz konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Durumun eşitsizliğe neden olduğunu belirten Akyüz, sistemin örgün öğretimde okuyan öğrencilerle aynı tutulmaması gerektiğini ifade etti. Hem çalışıp hem de okumanın zorluğundan bahsederek, uygulamanın düzeltilmesini, bundan sonra yapılacak olan AÖF Sınavlarında önceki sisteme geri dönülmesini ifade etti.

Ayrıca Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinden biri olan Murat Şengönül, örgün öğretimde okuyan öğrenciler gibi derslere girmediklerini, kendi imkanları dahilinde ders çalışabildiklerini ifade etti. Örgün öğretimen farklı bir sistemle olması 4 yanlışın 1 doğruyu götürmediği sisteme geri dönülmesi gerektiğini belirtti. 

Diğer öğrenci Gülten Aydın ise uzaktan yapılan eğitim, bu şekilde daha zor olduğunu ifade etti. Öğrencilerin ortak kararı eski sisteme tekrar geçilmesi ve bu şekilde sınavların daha da zor olduğu yönünde olmaktadır. Komisyona ise bu nedenle yüzlerce dilekçe verildiği belirtildi. 

aöf sınavı aöf öğrencileri aöf sınav sistemi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!