Ana SayfaGündemAçıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden TBMM' ye '4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin' Dilekçesi!

Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden TBMM’ ye ‘4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin’ Dilekçesi!
A

-

Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri öğrenim başladıktan sonra 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor uygulaması,büyük tepkilere yol açtı. Konuyla ilgili çok sayıda öğrencilerin yaptığı açıklamada, bu uygulamanın kaldırılması gerektiği istendi. 

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin

4 yanlışın 1 doğruyu götürmesiyle ilgili Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerinden tepki yağıyor. Yüzlerce öğrenci TBMM’ ye dilekçe yazarak bu uygulamanın kaldırılmasını istediler. Dilekçe yazan öğrencilerden İbrahim Akyüz konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Durumun eşitsizliğe neden olduğunu belirten Akyüz, sistemin örgün öğretimde okuyan öğrencilerle aynı tutulmaması gerektiğini ifade etti. Hem çalışıp hem de okumanın zorluğundan bahsederek, uygulamanın düzeltilmesini, bundan sonra yapılacak olan AÖF Sınavlarında önceki sisteme geri dönülmesini ifade etti.

Ayrıca Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinden biri olan Murat Şengönül, örgün öğretimde okuyan öğrenciler gibi derslere girmediklerini, kendi imkanları dahilinde ders çalışabildiklerini ifade etti. Örgün öğretimen farklı bir sistemle olması 4 yanlışın 1 doğruyu götürmediği sisteme geri dönülmesi gerektiğini belirtti. 

Diğer öğrenci Gülten Aydın ise uzaktan yapılan eğitim, bu şekilde daha zor olduğunu ifade etti. Öğrencilerin ortak kararı eski sisteme tekrar geçilmesi ve bu şekilde sınavların daha da zor olduğu yönünde olmaktadır. Komisyona ise bu nedenle yüzlerce dilekçe verildiği belirtildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol