Yeni Yıla Özel Kar Küresi Atölyesi Çocuklar İçin Başlıyor!

0

Yeni yıla özel olarak Engineering For Kids‘ da gerçekleşecek olan ‘ Kar küresi atölyesi’ çocukların el becelerini geliştirebilmeleri için uygulanacak. STEM metodu ile hazırlanacak olan kar küresi atölyesi çocukların eğlenecek fen bilimleri öğrenmelerini sağlayacak.

Kar Küresi Atölyesi

4-7, 8-12  yaş arasında olan çocukların homojen karışım, yoğunluk, heterojen karışım, sıvı, saydam, yarısaydam ve opak kavramlar ile tanışmaları sağlanacak. Bu sayede çocuklar eğlenecerek hem kendilerine, hem sevdiklerine kar küresinden yeni yıl hediyesi verebilecekler. 

Çocukların problem çözme yeteneklerini geliştirebilmeleri açısından çok faydalı olan, ayrıca nesnelerin nasıl çalıştıklarını keşif yapmaları açısından teşvik edici olacaktır. EFK’ da Kimya Mühendisliği kapsamında gerçekleşecek olan geleneksel kar küresi süsleri, çocukların hayal dünyalarını genişletecek. 

25-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek kar küresi atölyesi çalışmaları çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek.Kar Küresi Atölyesi 4-7 yaş arasında olan çocuklar için 13:00-14:00 saatleri arasında, 8-12 yaş arasında olan çocuklar için 15:00-16:00 saatleri arasında uygulanacaktır. Kar Küresi Atölyesi çalışmaları, çocukların eğlenirken fen bilimleri kavramlarını geliştirmeleri için uygulanan bir yöntem olmaktadır. Çocuklar yeni yılda hem kendileri için, hem de sevdikleri için harika bir hediye hazırlamış olacaklar. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın