Milli Eğitim Bakanlığın’dan Şubat Atamalarıyla İlgili Açıklama! Son Dakika!

0

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şubat ayı öğretmen atamalarıyla ilgili olarak cevap verdi. Atama bekleyen öğrenciler için Şubat ayı atamalarıyla ilgili bilgi verdi. Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada tek başına verebileceği bir karar olmadığını belirtti. 

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri devam ederken, Şubat ayı öğretmen atamaları için açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Milletvekillerinin sorularına yanıt verdi.

Şubat Atamaları Olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şubat ayı atamalarına ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Yılmaz bu kararın tek başına verebileceği bir karar olmadığını, Başbakanımızın, Maliye Bakanımızın, Devlet Personel Başkanlığı’ na gelecek ve Türkiye’ nin öğretmene ihtiyacı var, hakime, polise ve doktora ihtiyacı var. Şubat’ ta Milli Eğitim Bakanı atama olacağını söylemedi, siz öyle çıkarın dedi.

Ayrıca lisansı iptal edilmiş olan öğretmenlerin herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı yoksa, lisansı iptal edilmiş öğretmenlerin lisanslarının geri verileceği belirtildi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ na başvuran öğrenci sayısının 408 bin 457 olduğunu belirterek, yerleşen öğrenci sayısının 318 bin 833 olduğunu bildirdi. Önümüzdeki yaz dönemi içerisinde ise, kapasitenin 650 bini geçeceğini ifade etti. Ayrıca Şubat ayında bin 500 engelli öğretmenin atanacağını da bildirdi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın