Advert Advert Advert

Bu Okulda Uzanarak Ders Dinliyorlar

Bu Okulda Uzanarak Ders Dinliyorlar
Bu Okulda Uzanarak Ders Dinliyorlar -

Finlandiya Espoo' da bu yılın başında açılmış olan Saunalahti Okulu, dünya çapında büyük ilgi uyandırdı. Bina modern sanat müzelerini andıran özelliğiyle dikkatleri çekiyor.

Dünyada eğitim sistemi olarak başarılarıyla ön plana çıkan Finlandiya, bu yılın başında açılan devlet okulu ile tüm dünyada dikkat çekiyor. Binanın modern sanat müzelerini andırması, öğrencilerin kendilerini çok rahat hissetmelerini sağlayan tasarımıyla öğrencilere ferah ve huzurlu bir eğitim ortamı sunuyor.

Finlandiya Espoo' da bu yı açılan devlet okulu dünya üzerinde dikkatleri çekiyor. Öğrencilerin kendilerini özgür ve rahat hissetmelerini sağlayan özelliklere sahip olan okul, ilk ve orta düzeyde eğitim veriyor. Oldukça ferah olan okul bol ışık almasının yanında geniş bir oyun alanına sahip olmakta. En çok dikkatleri çeken özelliklerinden biri de devlet okulu olması.

Öğrenciler Uzanarak Ders Dinliyor

10 bin 500 metrekare alana yayılan okul, içinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, tiyatro, gençlik kulübü, kantin, kütüphane, spor salonları yer alıyor. Öğrencileren bazıları geniş ve rahat ıolan koltuklarda uzanarak ders dinliyor. Ayrıca istedikleri koltuklara rahatça oturup rahat hareket ediyorlar. Tartışma ve fikir yürütme odaklı olan eğitimde, öğrencilerin kendilerini özgür ve rahat hissetmeleri sağlanıyor.

Çocuklara ayrılmış özel alanda rahatça koşup  eğlenebiliyorlar. Koridorlar güvenli bir şekilde tasarlanmış olup, öğrencilerin kendilerine zarar vermemesi düşünülerek hazırlanmış. Ayrıca öğrencilerin kullanımına sunulan spor salonları ve atölye odaları bulunuyor. 

Okulun etrafına ve çevresinde duvar bulunmuyor. Öğrencilerin agresif olmaması açısından bu tür kısıtlamalar ortadan kaldırılmış. Yer alan kamera güvenlik sistemi ise dikkatleri çekmeyecek şekilde yerleştirilmiş. 

finlandiya eğitimi finlandiya eğitim sistemi finlandiya eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!