Ana SayfaGündemBu Okulda Uzanarak Ders Dinliyorlar

Bu Okulda Uzanarak Ders Dinliyorlar

-

Dünyada eğitim sistemi olarak başarılarıyla ön plana çıkan Finlandiya, bu yılın başında açılan devlet okulu ile tüm dünyada dikkat çekiyor. Binanın modern sanat müzelerini andırması, öğrencilerin kendilerini çok rahat hissetmelerini sağlayan tasarımıyla öğrencilere ferah ve huzurlu bir eğitim ortamı sunuyor.

Finlandiya Espoo’ da bu yı açılan devlet okulu dünya üzerinde dikkatleri çekiyor. Öğrencilerin kendilerini özgür ve rahat hissetmelerini sağlayan özelliklere sahip olan okul, ilk ve orta düzeyde eğitim veriyor. Oldukça ferah olan okul bol ışık almasının yanında geniş bir oyun alanına sahip olmakta. En çok dikkatleri çeken özelliklerinden biri de devlet okulu olması.

Öğrenciler Uzanarak Ders Dinliyor

10 bin 500 metrekare alana yayılan okul, içinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, tiyatro, gençlik kulübü, kantin, kütüphane, spor salonları yer alıyor. Öğrencileren bazıları geniş ve rahat ıolan koltuklarda uzanarak ders dinliyor. Ayrıca istedikleri koltuklara rahatça oturup rahat hareket ediyorlar. Tartışma ve fikir yürütme odaklı olan eğitimde, öğrencilerin kendilerini özgür ve rahat hissetmeleri sağlanıyor.

Çocuklara ayrılmış özel alanda rahatça koşup  eğlenebiliyorlar. Koridorlar güvenli bir şekilde tasarlanmış olup, öğrencilerin kendilerine zarar vermemesi düşünülerek hazırlanmış. Ayrıca öğrencilerin kullanımına sunulan spor salonları ve atölye odaları bulunuyor. 

Okulun etrafına ve çevresinde duvar bulunmuyor. Öğrencilerin agresif olmaması açısından bu tür kısıtlamalar ortadan kaldırılmış. Yer alan kamera güvenlik sistemi ise dikkatleri çekmeyecek şekilde yerleştirilmiş. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler