Ana SayfaGündemHalay ve Şarkılarla İngilizce Öğreniyorlar

Halay ve Şarkılarla İngilizce Öğreniyorlar
H

-

İzmir’ de ortaokul‘ da görev yapan İngilizce öğretmeni, öğrencilerin derslere daha yoğun ve ilgili olması için yeni bir yöntem geliştirdi. Oldukça eğlenceli ve değişik bir metod sayesinde, öğrenciler yabancı dil öğreniyorlar. 

Bornova’da Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu’nda İngilizce öğretmenliği yapan Belgin Karcı geliştirdiği yöntemle ilgili açıklamalarda bulundu. Yabancı dil öğrenmenin önündeki en büyük engellerden biri çocuklarda yanlış telaffuz etme korkusu olmasıdır. Eğer yanlış telaffuz edersem arkadaşlarım bana güler korkusundan dolayı, İngilizce öğrenmeye engel olduğunu belirtti.

Dersin Konusuna Göre Şarkılar Halaylar

İngilizce öğretmeni Belgin Karcı, dersin konusuna göre şarkılar söyleyip halaylar çekildiğini, yabancı Ülke kıyafetleri giyildiğini, adres tarif etmeyi okul bahçesinde kartonlardan oluşanmaket kentte öğrenen öğrencilerin özgüvenleri ve İngilizce dilini geliştirdiklerini ifade etti.

Bütün öğrencilerin derse katılımını sağlamak amacıyla, eğlenceli aktiviteler geliştirdiklerimi belirten Belgin Karcı, müfredatta olan konulara göre farklı uygulamalar geliştirdiğini ifade etti.Çocukların ilgisini çekmek için farklı etkinlikler yapmaya verdiğini belirtti.

Okul Bahçesine Kurulan Küçük Şehir

Öğrencilerin İngilizce bilgilerini geliştirmeleri için, okul bahçesine maketten küçük bir şehir kurduklarını belirtiyor.Öğrencilerle birlikte üzerine hastane, okul, eczane gibi yer isimlerinin yazılı olduğu karton yapılar hazırladıklarını ifade etti. Öğrencilere okul nerede? Hastane nerede? Soruları sorup küçük şehrimizeki yerlere göre tarif etmeleri istediğini ifade etti. Sohbet ettiklerini ve güzel vakit geçirdiklerini belirten Karcı, öğrencilerin her şeyi görerek öğrendiklerini, İngilizce bilgilerini bu sayede ilerlettiklerini belirti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol