Advert Advert Advert

Emekli ve Memurların Maaşları Belirlendi

Emekli ve Memurların Maaşları Belirlendi
Emekli ve Memurların Maaşları Belirlendi -

Memur ve emeklilerin 2017'den itibaren alacakları zamlı maaşlar belirlendi. 3.1 milyon memur cebine artık fazla para dolduracak. İşte detaylar...

Birçok vatandaşın yeni yılda beklediği zamlı maaşlar belirlendi. Emekli ve çalışanlar için zamlı maaşlar Ocak'ta belli olacak. 11.6 milyon emekli, 3.1 milyon memur vatandaş ve 5 milyonu aşkın asgari ücretlinin maaşları değişiklik gösterecek.

Ssk Ve Bağ-Kur Emeklilerine %3.73 Zam

Ocak 2017'de zam oranının enflasyon tahminlerine göre % 3.73 olması bekleniyor.

Memur Emeklilerinin Maaşları %3 Olarak Tahmin Ediliyor

Memur emeklerine Ocak ayında %3'lük toplu bir sözleşme zammı sayesinde enflasyonun durumuna göre %5 aşılırsa bu fark yansıtılarak memur emeklilerine farkı verilecek. Bu sayı ise %3'lük zamla 51 lira artış gösterecek. Enflasyon farkı oluştuğunda ise maaş daha fazla artabilecek.

Memur Zammı

Ocak ayında %3'lük toplu sözleşme zammı ile beraber 76 lira ile 285 lira arasında artış gösterebilecek. Memurlara tekrardan bir maaş beklentisi doğuyor.

Asgari Ücrette Çalışan 5 Milyonu Aşkın Vatandaşın Eli Kulağında

Asgari ücret masaya yatırıldı. Türk-İş masaya halen 1300 liradan, 1600 liraya çıkartma teklifi ile masadan kalkmış değil. Zam oranı, Aralık sonlarında belirlenecek. Asgari ücretliler ise zamlı maaşları Şubat ayında alabilecek.

Enflasyon Zamları Belirleyen Unsur

Emeklilerin Ocak zamları şekilleniyor. En düşük memur emeklisi 1752 lira alabilecek. İşçi ve Bağ-Kur emeklileri yeni maaşlarını öğrenmek için 2017 yılının ikinci periyodu yani Temmuz ayında gerçekleşecek olan enflasyon sayesinde öğrenebilecek.

Yeni Yıl Yeni Maaş

Memur emekli zammı, memur zammı ve asgari ücretlilere zamların ardından 2016 yılında yapılan büyük zam, devam edeceğe benziyor. Yeni yılda tüm emekli ve çalışanlara gelen zam, birazda olsa vatandaşların yüzünü güldürdü.

Memur Zammı Memur emekli zammı 2017 memur maaşları 2017 memur maaş artışı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!