Ana SayfaGündemÜniversitelilerin Girişimcilik Faaliyetleri Destekleniyor

Üniversitelilerin Girişimcilik Faaliyetleri Destekleniyor

-

Öğretim üyelerinin, öğrencilerinin, çalışanlarının ve mezunlarının girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla, bir vakıf üniversitesinin Maslak kampüsünde Kuluçka Merkezi açıldı.

Her geçen zaman Üniversitelerin kuluçka merkezi sayıları artış gösteriyor. Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi bünyesinde, IBM işbirliği ile, Maslak kampüsünde üniversite öğretim üyelerinin, çalışanlarının, öğrencilerinin, mezunlarının girişimcilik faaliyetlerini desteklemek için Kuluçka Merkezi açıldı.

10 Yeni Fikrin Kalıcı Olması Sağlanacak

Işık Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde önümüzdeki 3 yıl içinde en az 10 yeni fikrin kalıcı olması ve sürdürülebilir olması amacıyla ticarileştirilmesi planlanıyor. Ayrıca FMV Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Ali Beba yaptığı açıklamada; Işık Kuluçka Merkezi’ nin diğer merkezlere ile sadece isim benzerliği olduğunu, mevcut merkezilerden en büyük farkı inovasyon ve girişimcilik alanında Uluslararası deneyime sahip olan 87 üyeden oluşan danışma kurulu ve geliştirilecek hizmetlerin tüm dünyaya hemen ulaşılabilir olmasıdır ifadelerini kullandı. 

Işık Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde girişimcilik ve inovasyon eğitimi verileceği, aynı zamanda değişik alanlarda girişimciler için ilham kaynağı olan uzmanlar ile birlikte çalışılacağı belirtildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol