Advert Advert Advert

Üniversitelilerin Girişimcilik Faaliyetleri Destekleniyor

Üniversitelilerin Girişimcilik Faaliyetleri Destekleniyor
Üniversitelilerin Girişimcilik Faaliyetleri Destekleniyor -

Bir vakıf üniversitesinin Maslak Kampüsünde öğrencilerinin, öğretim üyelerinin, çalışanların ve mezunlarının girişimlerini destekleme amacıyla Kuluçka Merkezi açıldı.

Öğretim üyelerinin, öğrencilerinin, çalışanlarının ve mezunlarının girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla, bir vakıf üniversitesinin Maslak kampüsünde Kuluçka Merkezi açıldı.

Her geçen zaman Üniversitelerin kuluçka merkezi sayıları artış gösteriyor. Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi bünyesinde, IBM işbirliği ile, Maslak kampüsünde üniversite öğretim üyelerinin, çalışanlarının, öğrencilerinin, mezunlarının girişimcilik faaliyetlerini desteklemek için Kuluçka Merkezi açıldı.

10 Yeni Fikrin Kalıcı Olması Sağlanacak

Işık Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde önümüzdeki 3 yıl içinde en az 10 yeni fikrin kalıcı olması ve sürdürülebilir olması amacıyla ticarileştirilmesi planlanıyor. Ayrıca FMV Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Ali Beba yaptığı açıklamada; Işık Kuluçka Merkezi' nin diğer merkezlere ile sadece isim benzerliği olduğunu, mevcut merkezilerden en büyük farkı inovasyon ve girişimcilik alanında Uluslararası deneyime sahip olan 87 üyeden oluşan danışma kurulu ve geliştirilecek hizmetlerin tüm dünyaya hemen ulaşılabilir olmasıdır ifadelerini kullandı. 

Işık Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde girişimcilik ve inovasyon eğitimi verileceği, aynı zamanda değişik alanlarda girişimciler için ilham kaynağı olan uzmanlar ile birlikte çalışılacağı belirtildi. 

üniversite girişimcilik faaliyeti girişimcilik nedir kuluçka merkezi nedir kuluçka merkezi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!