Ana SayfaEkonomiMasrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız Kredi Veren Bankalar
M

-

Masrafsız Kredi

Bankalardan kredi almanız halinde anapara ve faiz ödemesi dışında dosya masrafı da ödeyebilirsiniz. Kredi kullanımı halinde oluşan çeşitli masrafları bankalar kredi kullanandan tahsil ediyor. Bu masraflar kredinin türüne, vadesine ve kredi miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Kredi alırken dosya masrafı ödemek istemeyenlere özel masrafsız kredi kullanımı imkânı tanıyan bankalarda bulunuyor.

Genel olarak bakıldığında çoğu bankanın masrafsız kredi paketleri bulunuyor. Bankalar kredi masrafından faiz oranlarını artırarak feragat edebiliyor. Bankalar masrafsız kredilerde faiz oranını birkaç puan yükselterek ilk başta alınmayan kredi masraflarını vadeye yarayarak tahsil ediyor. Yani bankalar masrafsız kredi sunuyor olsa da almak istedikleri ücretleri tahsil ediyor.

Hangi Bankalar Masrafız Kredi Veriyor?

Neredeyse çoğu banka dosya masrafsız kredi veriyor. Fakat bu bankaların hepsini yazımızda incelemek mümkün olmadığı için biz sadece Ziraat Bankası ve Şekerbank’ın masrafsız kredi kampanyalarını inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası masrafsız tüketici kredisi kampanyasıyla kredi kullanmak isteyenlere masrafsız kredi veriyor. Ziraat Bankası masrafsız tüketici kredisi kampanyası ile tüketiciye komisyon ücreti almadan, kredi tahsis ücreti talep etmeden ve istihbarat ücreti istemeden kredi miktarını net olarak alabileceği bir kredi kullanma imkânı tanıyor.

Şekerbank farklı bir kredilendirme türü ile müşterisinin karşısına çıkmış görünüyor. Şekerbank emeklilere özel kampanyası ile emekli maaş ödemesini Şekerbank aracılığıyla alanlara masrafsız ve faizsiz kredi imkânı tanıyor. Şekerbank’ın emekliye özel kampanyasıyla emekliler 24 ay vadeli ve 2.400 TL miktarında faizsiz ve masrafsız kredi veriyor. Ayrıca Şekerbank maaşını taşıyanlardan hesap işletim ücreti ve havale ücreti talep etmiyor.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol