Anasayfa Gündem AÖF Öğrencileri Müjde! Son Sınıf Öğrencileri için 3 Dersten Kalanlar Dikkat!

AÖF Öğrencileri Müjde! Son Sınıf Öğrencileri için 3 Dersten Kalanlar Dikkat!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri‘ nde okuyan ve tek ders mezuniyetleri tek derse kalan öğrenciler için üç ders hakkı verildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan A.Ü Rektörü Gündoğan, bu tarihten sonra üç dersten kalmış olan öğrencilere dönem uzatmamaları için sınav hakkı tanınacağı belirtildi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan Açıköğretim sistemine kayıtlı olan yaklaşık 1,5 milyon öğrenciye müjdeli haberi verdi. AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için, bu yıldan itibaren tek ders sınavlarının 3 derse çıkarılacağı belirtildi.

Hangi Öğrenciler Üç Ders Sınavına Girebilecek

AÖF İktisat ve İşletme Fakülteleri’ nin Lisans ve Önlisans programlarına kayıtlı olan, üç dersten başarısız olan ve başarısız olduğu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere, üç ders sınav hakkı tanınacak. Üç ders sınav hakkından hangi öğrencilerin yararlanabileceğine de açıklık getiren Rektör Gündoğan, öğrencinin 3 ders sınavına girebilmesi için 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olan öğrencilerin olacağı ifade edildi. 

Öğrenci başarısız olduğu üç dersten (DZ) veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler için sınav hakkı tanınmaz. Ayrıca üç ders sınav notunun dönem sonu sınav notu yerine geçtiği ifade edildi. 

Başarı notu 3 ders sınavı uygulanan ve her bir ders için dönem içi notları ile 3 dersin sınav sonucu baz alınarak hesaplanmaktadır. Ayrıca sebebi ne olursa olsun üç ders sınavına girmeyen öğrenciye, mazeret sınavı uygulanmayacağı da ifade edildi. 

Prof. Dr. Rektör Naci Gündoğan Açıköğretim Sistemine kayıtlı olan öğrencilerin başarılarının artması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

twelve − 3 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,579BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler