Ana SayfaGündemKPSS Tercihlerinde Son Gün 30 Aralık!

KPSS Tercihlerinde Son Gün 30 Aralık!
K

-

KPSS tercihleri için son gün yarın! Peki halen tercihlerini yapamamış olan adaylar ne yapmalılar? KPSS Tercih Kılavuzundan memur olabilmek adına işlemlerini tamamlayan adaylar, şimdi de heyecanla açıklanacak sonuçları bekleyecekler. 

Tercih Yapacak Adaylara Uyarı

KPSS tercihleri yapacak olan adaylar için 30 Aralık son gün olarak bildirildi. Ayrıca ÖSYM’ den adaylara değişiklik uyarısı geldi. Yapılan değişiklik şöyle: “21 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM’ nin internet adresinden yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Nitelik Kod Kılavuzu’ nun “Lisans Mezunları için Aranan Nitelikler” bölümünde güncelleme yapılmıştır”. Kılavuzun yeni haline ÖSYM’nin www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Yapılan düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihkerinde değişikşik yapabilecekler. Tercihlerini yaparken adaylar Ek’ te yer alan 28 Aralık 2016 tarihli kılavuzu esas almaları gerekmektedir. 

Tercihler Nasıl Yapılıyor?

KPSS tercihleri yayımlanan kılavuza göre adaylar tarafından yapılmaktadır. 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında internet aracılığıyla tercihler yapılmalıdır. KPSS tercihleri 30 Aralık gecesi saat: 23:59′ da sona erecektir. Tercihlerinizi yaparken özellikle tablolardaki “aranan nitelik kodları” sütununda yer alan nitelik kodları dikkate alınmalıdır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol