KPSS Tercihlerinde Son Gün 30 Aralık!

KPSS tercihlerinde son gün 30 Aralık! Sınava giren adaylar ÖSYM internet sayfasından aldıkları puanlara göre tercih yapıyorlar. Memur olabilmek için adaylar işlemlerini tamamlamaya devam ediyorlar. Halen tercih yapmamış olan adaylar için yarın son gün! Tercihlerini yapamamış olan adaylar dikkat!

KPSS tercihleri için son gün yarın! Peki halen tercihlerini yapamamış olan adaylar ne yapmalılar? KPSS Tercih Kılavuzundan memur olabilmek adına işlemlerini tamamlayan adaylar, şimdi de heyecanla açıklanacak sonuçları bekleyecekler. 

Tercih Yapacak Adaylara Uyarı

KPSS tercihleri yapacak olan adaylar için 30 Aralık son gün olarak bildirildi. Ayrıca ÖSYM’ den adaylara değişiklik uyarısı geldi. Yapılan değişiklik şöyle: “21 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM’ nin internet adresinden yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Nitelik Kod Kılavuzu’ nun “Lisans Mezunları için Aranan Nitelikler” bölümünde güncelleme yapılmıştır”. Kılavuzun yeni haline ÖSYM’nin www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Yapılan düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihkerinde değişikşik yapabilecekler. Tercihlerini yaparken adaylar Ek’ te yer alan 28 Aralık 2016 tarihli kılavuzu esas almaları gerekmektedir. 

Tercihler Nasıl Yapılıyor?

KPSS tercihleri yayımlanan kılavuza göre adaylar tarafından yapılmaktadır. 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında internet aracılığıyla tercihler yapılmalıdır. KPSS tercihleri 30 Aralık gecesi saat: 23:59′ da sona erecektir. Tercihlerinizi yaparken özellikle tablolardaki “aranan nitelik kodları” sütununda yer alan nitelik kodları dikkate alınmalıdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.