ALES Sonuçları Açıklandı! Son Dakika!

0

ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları için heyecanla bekleyen adaylar ÖSYM resmi internet sayfasından sonuçlarını öğrenebilecekler. ALES sonuçlarını duyuran ÖSYM internet sayfasında yapılan detaylı açıklama haberimizde

Başlıklar

ALES Sınavlarında 1 Soru İptali

ALES Güz dönemi yapılan sınav için sonuçlar ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçlarını heyecanla bekleyen öğrenciler kariyerlerine daha üst konuma taşımak için ter döktüler. ÖSYM tarafından yapılan açıklamalardan biri de, ALES sınavında 1 sorunun iptal olması üzerine bilgilendirme oldu. 

ALES Sonbahar dönemi 18 Aralık 2016 tarihinde81 İl merkezinde ve Bişkek’ te yapıldı. Sınav saat 9:30′ da başladı ve 180 dakika sürdü. Kariyerini yükseltmek isteyen üniversite mezunlarının girmiş olduğu ALES sonuçları için http://sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yüksek Lisansta ALES Önemi

Bilindiği üzere tezli ve tezsiz olarak yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen adayların puan alma zorunluluğu olan  ALES, akademik kariyer yapmak isteyen üniversite mezunları için çok önemli bir yere sahip oluyor. Üniversiteye yüksek lisans başvurusu yaparken ALES puanları çok önemli yer tutmaktadır. Adaylar sıralama kriterlerine bu puanlar ile sahip olabiliyorlar. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın