Gaziantep’ te Aile Birleşimi Ücretsiz Dil Kursu!

0

Gaziantep’ te yaşayan akrabalarına kavuşmaları için Aile Birleşimi Almanca Dil kursu açıldı. Ücretsiz olan Dil kursu, yurtdışında yaşayan akrabalarına kavuşmak isteyenlere ücretsiz olaraK Almanca öğretiyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları bünyesinde açılan ve ücretsiz dil öğreten Aile Birleşmi kursiyerlerine Almanca öğretiyor. Özelde çok yüksek meblağ ile öğretilen Almanca dilini kursiyerlerine tamamen ücretsiz olarak sunan Aile Birleşimi kursu Almaya’ da akrabalarının yanına gitmek isteyenlere dil öğretiyor.

Almanca öğrenerek yurtdışında olan yakınlarına kavuşmayı planlayan kursiyerler oldukça memnun kaldıklarını bildiriyor. Daha çok gelir düzeyi düşük olan özel kursa gitmeye imkanı olmayan vatandaşlara yönelik başlatılan çalışma çok büyük ilgi görüyor. Verilecek 3 aylık eğitimin ardından Almanya Konsolosluğunun aile birleşimi sınavlarına katılım sağlanıyor.

Almanya’ ya Gitmek İstiyoruz

Kursa katılım gösteren vatandaşlar kendilerini bu kursta geliştirdiklerini, çok büyük fayda sağladığını ifade ediyor. Konsolosluk sınavından dolayı Almaya’ ya gidemediklerini, bu yüzden mağdur olduklarını ifade ediyorlar. Fakat GASMEK bünyesinde açılan ve hizmete koyulan Aile Birleşimi dil kursu sayesinde, artık Almancalarını ilerlettiklerini ve sevdiklerine kısa zamanda kavuşmayı planladıklarını belirtiyorlar. Ayrıca kurs hocaları kursa katılanların daha çok nişanlısı Almanya’ da olan kişilerin tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın