Ana SayfaEkonomiTOKİ Başkanı Ergün Turan: 2017’de Rekor Kıracağız

TOKİ Başkanı Ergün Turan: 2017’de Rekor Kıracağız
T

-

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan yaptığı açıklamada, TOKİ’nin 2017 yılında rekor kıracağını ve vatandaş için ‘’dost eli bir kuruluş’’ olmaya devam edeceğini söyledi.

Vatandaşlar için dost eli

TOKİ Başkanı Ergün Turan açıklamasının devamında, ‘’ Türkiye’de konut ihtiyacının karşılanmasında devletin nerdeyse tek girişimci ve üretici kuruluşuyuz. Bu kimliğimiz ile milletimizin beklentilerini hayta geçirmek için her gün daha çok çalışıyoruz. Piyasa koşullarında ev sahibi olması zor olan vatandaşlarımızın konut sahibi olması için yıllardır bir dost eli yaklaşımı ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurum olarak son 13 yılda 757 bin konut ve 8.712 sosyal donatı ile hizmet verdik. 15 Temmuz’da yaşanan hain girişimden sonra hedeflerimizi yukarı yönde revize ettik ve son 13 yılın en yüksek konut üretimini gerçekleştirdik’’ dedi.

Emeklinin yüzü TOKİ ile güldü

Turan konuşmasının devamında, ‘’ Emekli vatandaşlarımızın konut taleplerini karşılamak için arazi üretiminde yoğun bir çalışma sürecine girdik. Ülkemizde yaklaşık olarak 10,5 milyon emekli vatandaş bulunuyor. Emeklilerimiz için ‘’İkinci Bahar’’ kampanyası uygulayarak onlar için yüzde 25’lik kontejyan ayırdık. Emeklilerimiz Anadolu’da ortalama 250 liradan başlayan taksitler ile Ankara- İstanbul gibi büyük şehirlerde ise 350 -400 lira civarındaki taksitler ile uzun vadeli ödeme koşulu ile yuva sahibi oluyorlar. Bu yıl 15 bin emeklimizi ev sahibi yaptık. Bundan sonraki hedeflerimiz her yıl en az 15 bin emekliyi ev sahibi yapmak üzerine kuruyoruz’’ dedi.

İndirim büyük ilgi gördü

2016 yılında pek çok okul, hastane, üniversite ve kamu kuruluşu yapıldığının altını çizen Turan, ‘’ 2016’da 683 adet sosyal donatı inşa ettik ve 2017 yılında bu konudaki yatırımlarımız devam edecek’’ dedi.

Turan, ‘’ Borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere yüzde 20 indirim yapıyoruz. İndirim kampanyamız büyük ilgi gördü.17 bin 150 kişi borcunu kapattı ve tapusunu aldı. Vatandaşlarımız yastık altı ve bireysel tasarruf ile gerçekleştirdi. Bu durum milletimizin ülke ekonomisine olan güvenini ve geleceğine duyduğu güveni gösterir ‘’dedi.

Turan, 2017’de 65 bin sosyal konut inşa edileceğini ve bu alanda rekor kırılacağını sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol