İlkokullarda Ağız ve Diş Sağlığı Taraması Yapılıyor

0

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortak yürütülen bir imza ile ‘ Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü’ gereğince okul sağlığı çalışmaları kapsamında yapılıyor. 

Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından oluşturulan ‘Ağız ve Diş Sağlığı Bilimsel Danışma Komisyonu’, anaokulu, bir ve ikinci sınıf öğrencilerine yılda iki defa olmak üzere ağız bakımı anlatılacak. Florürlü vernik uygulaması kapsamında yapılacak olan diş taraması dahilinde çocuklara ağız ve diş sağlığı bakımı anlatıldı. 

Anasınıfı dahil olmak üzere ilkokul birinci ve ikinci sınıflara florürlü vernik uygulaması yapılacak. Ayrıca üçüncü ve dördüncü sınıf öğencilerine ise diş macun ve fırçası dağıtılıyor. 

Şereflikoçhisar’ da ve çevre mahallerinde bulunan ilkokul öğrencileribe yapılan diş taraması, ağız ve diş sağlığı bilimsel danışma komisyonu ağız bakımını anlatacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı orta yürütülen bir çalışma ile Okul sağlığı hizmetleri işbirliği protokolü gereğince okul sağlığı çaışmalarını yürütüyor.

Anaokulu, ilkokul, birinci ve ikinci sınıf öğencilerine yılda iki defa florürlü vernik uygulaması çerçevesinde yapılacak diş taraması, çocuklara ağız ve diş sağlığının önemi ve bakımı anlatılacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın