AÖL Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu!

0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL 1. Dönem sınav giriş yerleri öğrencilerin erişimine açıldı. Bu yılki sınav takviminin kesinlik ve netlik kazanmasından sonra , öğrenciler sınava girecekleri yerleri öğrenebilecekler.

MEB tarafından yayımlanan 2016-2017 iş takvimine göre AÖL sınav giriş belgeleri sınavın yapılacağı tarihten çok kısa bir önce 3 Ocak tarihinde internet aracılığı ile yayımlanacağı söylenmişti. AÖL sınav giriş yerleriyle ilgili detayları öğrenen öğrenciler sınavın yapılacağı tarihi de çok merak ediyorlardı. Buna göre AÖL sınavı hangi tarihte yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan AÖL sınav giriş yerlerini öğrenen öğrenciler sınava girecekleri tarihi de çok merak ediyorlardı. Öğrenciler kendilerini sınava hazırlarken, bir yandan da giriş tarihlerini öğrenmek istiyorlardı. Merakla beklenen sorunun cevabı MEB tarafından duyuruldu.

Başlıklar

2016-2017 Sınav Takvimi

AÖL 1. dönem sınav tarihi 7-8 Ocak tarihinde yapılacaktır. Binlerce öğrencinin gireceği sınavın sonuçları 30 Ocak tarihinde duyurulacak. Açık öğretim Lisesi 2. dönem sınav tarihi ise 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olup, 2. dönem sınav giriş belgeleri ise 14 Mart 2017′ de yayımlanacak. 

Sınavlar 3 Oturum Olacak

1. oturum 7 Ocak Cumartesi günü saat:09.30 

2. oturum 7 Ocak Cumartesi günü saat: 14.00

3. oturum 8 Ocak Pazar günü saat 9.30

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın