Advert Advert Advert

AÖL Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu!

AÖL Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu!
AÖL Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu! -

MEB tarafından yayımlanan AÖL 1. Dönem sınav giriş yerleri belli oldu. Öğrenciler sınava girecekleri yerleri, sınav takviminin kesinlik kazanmasıyla birlikte öğrendiler. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖL 1. Dönem sınav giriş yerleri öğrencilerin erişimine açıldı. Bu yılki sınav takviminin kesinlik ve netlik kazanmasından sonra , öğrenciler sınava girecekleri yerleri öğrenebilecekler.

MEB tarafından yayımlanan 2016-2017 iş takvimine göre AÖL sınav giriş belgeleri sınavın yapılacağı tarihten çok kısa bir önce 3 Ocak tarihinde internet aracılığı ile yayımlanacağı söylenmişti. AÖL sınav giriş yerleriyle ilgili detayları öğrenen öğrenciler sınavın yapılacağı tarihi de çok merak ediyorlardı. Buna göre AÖL sınavı hangi tarihte yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan AÖL sınav giriş yerlerini öğrenen öğrenciler sınava girecekleri tarihi de çok merak ediyorlardı. Öğrenciler kendilerini sınava hazırlarken, bir yandan da giriş tarihlerini öğrenmek istiyorlardı. Merakla beklenen sorunun cevabı MEB tarafından duyuruldu.

2016-2017 Sınav Takvimi

AÖL 1. dönem sınav tarihi 7-8 Ocak tarihinde yapılacaktır. Binlerce öğrencinin gireceği sınavın sonuçları 30 Ocak tarihinde duyurulacak. Açık öğretim Lisesi 2. dönem sınav tarihi ise 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olup, 2. dönem sınav giriş belgeleri ise 14 Mart 2017' de yayımlanacak. 

Sınavlar 3 Oturum Olacak

1. oturum 7 Ocak Cumartesi günü saat:09.30 

2. oturum 7 Ocak Cumartesi günü saat: 14.00

3. oturum 8 Ocak Pazar günü saat 9.30

AÖL sınav tarihi aöl sınavı 2017 aöl sınavı 2017 açık lise sınavı 2017 açık lise aöl sınav yerleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!