YGS Başvuruları Bugün Başladı!

0

ÖSYM tarafından yapılacak olan YGS için başvuruları 4 Ocak’ ta başladı. 18 Ocak son başvuru tarihi olan YGS sınavı 12 Mart’ ta yapılacak.

YGS Başvuru İşlemleri

YGS 2017 başvuruları 4 Ocak’ ta başladı. 18 Ocak son başvuru tarihi olarak belirlendi. Başvuru yapacak olan öğrencilerin yapması gereken https://ais.osym.gov.tr/ adresine giriş yapmak olacaktır.

ÖSYS’ ye başvuran öğrenciler, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine ya da ÖSYM’ nin internet sayfasında bulunan “ödemeler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapılmalıdır.

Adayların sınava girebilmeleri için 2017-YGS sınavına giriş belgesinden başka nüfus cüzdanı ya da T.C Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportun aslını yanlarına almaları zorunludur.

YGS’ de sorulara verilecek cevaplar, her test için ayrıca değerlendirmeye alınacaktır. Adayların her ders için standart puanı hesaplanıp, adayların sorulara verdiği doğru yanlış cevaplar değerlendirmeye alınacak. Doğru çıkan cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan bulunmuş olacak. Adaylar Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programlarından sorumlu olacaklar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın