Gündem YGS Başvuruları Bugün Başladı!

YGS Başvuruları Bugün Başladı!

Son Güncelleme:

ÖSYM tarafından yapılacak olan YGS için başvuruları 4 Ocak’ ta başladı. 18 Ocak son başvuru tarihi olan YGS sınavı 12 Mart’ ta yapılacak.

YGS Başvuru İşlemleri

YGS 2017 başvuruları 4 Ocak’ ta başladı. 18 Ocak son başvuru tarihi olarak belirlendi. Başvuru yapacak olan öğrencilerin yapması gereken https://ais.osym.gov.tr/ adresine giriş yapmak olacaktır.

ÖSYS’ ye başvuran öğrenciler, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine ya da ÖSYM’ nin internet sayfasında bulunan “ödemeler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapılmalıdır.

Adayların sınava girebilmeleri için 2017-YGS sınavına giriş belgesinden başka nüfus cüzdanı ya da T.C Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportun aslını yanlarına almaları zorunludur.

YGS’ de sorulara verilecek cevaplar, her test için ayrıca değerlendirmeye alınacaktır. Adayların her ders için standart puanı hesaplanıp, adayların sorulara verdiği doğru yanlış cevaplar değerlendirmeye alınacak. Doğru çıkan cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan bulunmuş olacak. Adaylar Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programlarından sorumlu olacaklar. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,620TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler