Gündem 11. Ankara Kitap Fuarı Açıldı

11. Ankara Kitap Fuarı Açıldı

Son Güncelleme:

Avrasya Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen 11. Ankara Kitap Fuarına 250 yayınevi katılacağı bildirildi. Eylül Fuarcılık Koordinatörü Remzi Çayır yaptığı basın toplantısında, konuk ülke olarak Kazakistan’ı ağırlayacaklarını, fuarda 300 imza ve 50′ ye yakın konferans etkinliğinin gerçekleşeceğini belirtti.

Türkiye’ nin En Büyük Yayınevleri Katılacak

11. Ankara Kitap Fuarı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrasya Yazarlar Birliği, KOSGEB ve Kazakistan ortak organizasyonluğu ve desteğiyle gerçekleşeği ifade eden Remzi Çayır, Türkiyedeki en büyük yayınevlerinin kitap fuarında yerini alacağını belirtti.

İstanbul’ da tarihi Cağaloğlu’nda yapılan tarihi sahaflar festivali de fuarda yerini alacak. Ayrıca Çayır, Ankara’ da kültür, sanat ve edebiyata değer veren isimlere açılışta plaket verileceği, fuara onur yazarı olarak katılacak olan Ahmet Ümit ve Rus yazar ve şair Mihail Sinelnikov’ unda katılacağı belirtildi.

Fuara Katılım Geçen Yıla Oranla Artacak

Geçtiğimiz yıl 10. Ankara Kaitap Fuarına katılımın 300 bin ziyaretçiyi aştığını, bu sene daha artacağını beklediklerini ifade eden Çayır, bu sene de her sene olduğu gibi fuara ünlü yazarların katılım göstereceğini ifade etti.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile okullarda eğitim gören 4-5 bin öğrencinin de fuara katılım göstereceği belirtildi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler