Advert Advert Advert

11. Ankara Kitap Fuarı Açıldı

11. Ankara Kitap Fuarı Açıldı
11. Ankara Kitap Fuarı Açıldı -

11. Ankara Kitap Fuarı 6-15 Ocak tarihlerinde ATO Congresium' da başlayacak. Kitap Fuarına 250 yayınevi katılacak.

Avrasya Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen 11. Ankara Kitap Fuarına 250 yayınevi katılacağı bildirildi. Eylül Fuarcılık Koordinatörü Remzi Çayır yaptığı basın toplantısında, konuk ülke olarak Kazakistan'ı ağırlayacaklarını, fuarda 300 imza ve 50' ye yakın konferans etkinliğinin gerçekleşeceğini belirtti.

Türkiye' nin En Büyük Yayınevleri Katılacak

11. Ankara Kitap Fuarı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrasya Yazarlar Birliği, KOSGEB ve Kazakistan ortak organizasyonluğu ve desteğiyle gerçekleşeği ifade eden Remzi Çayır, Türkiyedeki en büyük yayınevlerinin kitap fuarında yerini alacağını belirtti.

İstanbul' da tarihi Cağaloğlu'nda yapılan tarihi sahaflar festivali de fuarda yerini alacak. Ayrıca Çayır, Ankara' da kültür, sanat ve edebiyata değer veren isimlere açılışta plaket verileceği, fuara onur yazarı olarak katılacak olan Ahmet Ümit ve Rus yazar ve şair Mihail Sinelnikov' unda katılacağı belirtildi.

Fuara Katılım Geçen Yıla Oranla Artacak

Geçtiğimiz yıl 10. Ankara Kaitap Fuarına katılımın 300 bin ziyaretçiyi aştığını, bu sene daha artacağını beklediklerini ifade eden Çayır, bu sene de her sene olduğu gibi fuara ünlü yazarların katılım göstereceğini ifade etti.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile okullarda eğitim gören 4-5 bin öğrencinin de fuara katılım göstereceği belirtildi.

ankara kitap fuarı kitap fuarı kitap fuarı ankara
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!