2017 LYS-YGS Sınav Değişikliği Öğrencilere Anlatıldı!

0

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde bulunan Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine, bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan sınav değişikliği ile ilgili bilgiler verildi.

2017 YGS-LYS Sınav Değişiklikleri

Afyonkarahisar’ ın İschisar İlçesinde eğitim veren Mehmet çakmak Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine bu yıl girecekleri olan YGS-LYS sınavı değişiklikleri ile ilgili okul müdürü tarafından bilgi verildi. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan değişiklikler, öğrencilerin ne yapmaları gerektiği anlatıldı.

Okul Müdürü Hakan Emren gazetecilere yapmış olduğu açıklamalara göre, bu yıldan itibaren uygulanmaya başlayacak olan değişimlerle ilgili öğrencileri bilgilendirdiklerini ifade etti. Ayrıca açık uçlu sorularla ilgili açıklamalar yapan okul müdürü, ÖSYM’ nin bu yıl bazı değişikliklere gittiğini ifade etti.

Okulun Rehber öğretmeni Erdal Karakaş öğrencilere yapılan bir dizi değişiklikle ilgili gerekli açıklamalar yapıldığını ifade etti. Sınavda öğrencilerin neler yapacakları, açık uçlu sorulara nasıl cevap verecekleri, sınavda sıralamanın önemini değinildiğine dair açıklamalar yaptı.

Sınava girecek olan 12. sınıf öğrencilerine başvuru yapacakları işlemlerle ilgili okulun rehber öğretmeni bilgilendirmeleri yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Rehber öğretmeni Erdal Karakaş ile birlikte gerekli bilgilendirmeyi yaptıklarını ifade eden Okul Müdürü Emren, Afyonkarahisar İl Koordinasyonu ÖSYM Temsilcisi olduklarını belirterek öğrencilere gerekli olan ve yapılması gerektiği ile ilgili tüm bilgilerin verildiğini ifade etti.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın